velikonoce 01velikonoce 02

I když máme distanční výuku a nemůžeme se potkávat ve škole,
nebere nám to chuť dělat zajímavé věci společně.

Zkrácený velikonoční týden jsme si mimo jiné povídali o Velikonocích a jejich tradicích, doma jsme tvořili a máme mnoho zajímavých výtvorů a nápadů.

Připomeňte si tradice s námi a potěšte se z našich dekorací.

Dne 4. 12. 2020 na naši školu přišel MIKULÁŠ, andělé a čerti. Bohužel současná zdravotní situace silně omezila možnosti oslav tohoto dne. Proto chodily dvě skupiny, kdy v každé byl Mikuláš, dva andělé a čtyři čerti. Zvláště Ti byli omezeni, protože nemohli nikoho odnést do pekla. I drobní hříšníci slíbili polepšení a také se za ně přimluvili příslušní učitelé. Někteří (někdy i celé třídy) se vykoupili básničkou. Mikuláš navštívil i mateřskou školku. Někteří odvážlivci se dokonce nechali vyfotit s Mikulášem. Vše letos proběhlo s úsměvem a poklidně.

mikulas na nasi skole 06 mikulas na nasi skole 09 mikulas na nasi skole 19 mikulas na nasi skole 17

Za 9. A.  a  9. B.  napsali Mgr. S. Blažková a Mgr. J. Knap

Stejně jako každý rok, i v letošním roce proběhlo fotografování prvňáčků...

2499 001 2499 002

Tak krátce ve škole a už jsme tolik pracovali a jde nám to dobře. Slunečnice, astry, čteme písmena m, a, čteme slabiky ma, má, namalovali jsme pardubický perník a naučili se už 2 znaménka z matematiky, skládáme s nimi příklady na barevném podkladu. Tak nám všem držte palce, my vám je taky držíme.

Momentky 1A 01 Momentky 1A 02 Momentky 1A 08 Momentky 1A 09

Vycházka za poznáváním okolí školy a Choltic

V pátek 18. 9. se 1. A vydala na malou výpravu za poznáváním okolí školy a Choltic. Začali jsme recyklačním centrem, přešli k  malované zastávce, pokračovali okolo zahrad s poznáváním ovocných stromů, sáhli si na strniště po obilí a ulovili jehličky z borovice, rozlišovali jsme listnaté a jehličnaté stromy. V Jedousovské ulici jsme zamávali spolužačce, aby se jí po nás moc nestýskalo. Za lékárnou jsme si v bylinkové zahrádce doplnili energii svačinou, proběhli se po úžasném chodníčku a nasbírali mnoho bylinek do sáčku s přírodninami za účasti p. Radky Zelenkové. V ulici Severní jsme se vyfotili u domovů našich spolužáků a okolo hřbitova, jakož i kočičky s bílými tlapkami, která hlídá dům s chráněnými byty, jsme zamířili na cestu zpět. Neopomenuli jsme kaštany, které se tak krásně drží v pěsti. Budovu obecního úřadu už leckdo bezpečně pozná, dovnitř se vydáme jindy. Prošli jsme náměstí, minuli budovu pošty a vzhledem k blížící se době oběda pospíchali do šatny. Původně plánovanou oboru jsme museli odložit na jindy. Choltice jsou prostě moc bohaté na zážitky.

Vyhazka 1A 01 Vyhazka 1A 07 Vyhazka 1A 09 Vyhazka 1A 10

Mgr. Ivana Benešová

Přestože letošní 1. září poznamenal vytrvalý déšť a jistá epidemiologická opatření, prvňáčci nepřišli o slavnostní uvítání za přítomnosti pana starosty. Své rodiče sice tentokrát ve třídě mít nemohli, ale čekaly na ně alespoň dárečky. Ostatní ročníky zahájily pouze se svými třídními učiteli. Nevíme, jaký tento školní rok bude, ale okřídlené “společně to zvládneme“ ve škole platí dvojnásob.

zahajeni skolniho roku 10 zahajeni skolniho roku 22 zahajeni skolniho roku 32 zahajeni skolniho roku 33

Nevšední hudební zážitek jsme zprostředkovali žákům naší školy 3. a 4. března 2020. Bubeník Etienne van Sas s programem BUBNOVÁNÍ V KRUHU zapojil všechny přítomné do společné hry. Každý v sobě mohl najít rytmus, sladit ho s rytmem celé skupiny a prožít tak energii a sílu afrického bubnu. Bubnování je příjemná cesta k uvolnění, rozvíjí kreativitu a fantazii.

bubnovani v kruhu 01 bubnovani v kruhu 14 bubnovani v kruhu 20 bubnovani v kruhu 24

Mgr. Eva Nevečeřalová