Nevšední hudební zážitek jsme zprostředkovali žákům naší školy 3. a 4. března 2020. Bubeník Etienne van Sas s programem BUBNOVÁNÍ V KRUHU zapojil všechny přítomné do společné hry. Každý v sobě mohl najít rytmus, sladit ho s rytmem celé skupiny a prožít tak energii a sílu afrického bubnu. Bubnování je příjemná cesta k uvolnění, rozvíjí kreativitu a fantazii.

bubnovani v kruhu 01 bubnovani v kruhu 14 bubnovani v kruhu 20 bubnovani v kruhu 24
 camera Další foto...      

Mgr. Eva Nevečeřalová

  medium kraska a zvire 140

Nesmrtelný pohádkový příběh Kráska a zvíře se stal inscenací roku 2016 VČD v Pardubicích. Naši žáci 5.-9. ročníku měli možnost zhlédnout toto představení 6. února 2020. Poetickou předlohu Františka Hrubína, působivou scénu, hudbu a písně Michala Hrůzy a samozřejmě výkony herců ocenilo zaplněné hlediště bouřlivým potleskem.

 

Mgr. Eva Nevečeřalová  

Během prosince probíhá v naší družině tradiční vánoční tvoření. V každém oddělení děti vyrábí dárky a přání, které si odnesou domů. Všichni zdobíme chodbu u družin, ale i jiné části školy vánočními motivy. Čteme si vánoční příběhy, básničky a posloucháme koledy. Všechna oddělení také přispěla svými výrobky na akci Advent na choltickém zámku. Letošní téma bylo Jak se slaví Vánoce ve světě. Naše družina si vybrala vánoční svátky v Čechách. Spolu s námi tvořily i ostatní třídy prvního stupně. Každá třída si zvolila jiný stát. Všichni pracovali s velkou radostí. Naše výrobky jste si mohli prohlédnout 7. prosince 2019 na již zmiňované akci nebo nahlédněte do naš í fotog alerie.

z cinnosti druziny 033 z cinnosti druziny 042 z cinnosti druziny 044 z cinnosti druziny 050
 camera Další foto z činnosti družiny...    

Markéta Zářecká

V předvánočním čase se družina vydala na výlet. Ve čtvrtek 5. prosince 2019 jsme po obědě nastoupili do připraveného autobusu. Cílem naší cesty byl státní zámek Hrádek u Nechanic. Po příjezdu na zámek jsme se rozdělili do dvou skupiny a vydali se na prohlídku zámeckých pokojů. Vše bylo krásně vyzdobené a naše paní průvodkyně nám poutavě vyprávěly o dřívějším životě lidí na zámku v době adventu. Po celou dobu prohlídky jsme odpovídali na otázky, které se týkaly adventního období. Na závěr jsme měli ještě chvíli na nákup suvenýrů. Čas vymezený pro náš výlet rychle uběhl a my jsme se vydali autobusem zpět do Choltic. V naší galerii se můžete podívat na fotografie z akce.

vylet hradek u nechanic 05 vylet hradek u nechanic 10 vylet hradek u nechanic 15 vylet hradek u nechanic 17
 camera Další foto...      

Markéta Zářecká

Dne 16. 12. proběhl v malé tělocvičně druhý ročník vánočního turnaje v dodgeballu smíšených družstev (dodgeball = americká vybíjená). Turnaj byl určen pro žáky druhého stupně a zúčastnily se ho 4 smíšené týmy. Vítězem se stal tým chlapců 7.A, s hráčkou z 9.A. Druhé místo obsadilo smíšené družstvo 8. tříd. Třetí místo získal tým z 9. třídy. Statečně bojovaly i dívky ze 7. třídy doplněné o jednoho spolužáka.

Turnaj probíhal na opravdu vysoké úrovni, děkujeme všem zúčastněným a budeme se těšit na příště.

Ing. Jan Brožek

vystava betlemu

V pátek 13. 12. se žáci 1. B vypravili na cestu autobusem do Heřmanova Městce, aby  tam navštívili výstavu betlémů a výstavu "Modrobílé Vánoce".

Počasí bylo příznivé, takže když si děti prohlédly všechny zajímavé betlémy (největší zájem byl o mechanický) a modrobílé ozdoby, vyrobené dětmi z mateřských i základních škol, ale i staršími lidmi z Domu důchodců, strávily zbytek času do příjezdu autobusu v zámeckém parku.

Betlémy i ozdoby byly moc pěkné a my máme zase inspiraci do příštího roku!

 

Mgr. Zuzana Bílková