V úterý 26. 6. 2018 se zúčastnili žáci 5. – 8. ročníku sportovní olympiády O pohár městyse Choltice, který organizovali žáci 9. třídy spolu s učiteli Mgr. Hanou Ošlejškovou a Ing. Janem Brožkem pod záštitou starosty městyse Choltice Mgr. Tomáše Bolka.

Žáci se utkali v 6 bodovacích disciplínách a v jedné doplňkové soutěži. Účastnici byli rozděleni do čtyř kategorií 5. + 6. třída dívky a chlapci a 7. + 8. třída dívky a chlapci. Soutěží se zúčastnilo celkem 71 žáků. Mezi bodovací disciplíny patřila: překážková dráha, běh na 60 metrů, hod daleký, skok z místa, vytrvalostní běh oborou a kop na branku. Jako doplňková činnost byl hod frisbee na přesnost.

sportovni den 02 sportovni den 06 sportovni den 19 sportovni den 25

divky fotbalDne 21. 6. 2018 se zúčastnily naše děvčata fotbalového turnaje v malé kopané na Letním stadiónu v Pardubicích. Do turnaje bylo přihlášeno 8 družstev, z toho výběr dívek ze ZŠ Ohrazenice, které vyhráli krajskou soutěž ve fotbale.

Dívky postupně sehrály během turnaje 7 zápasů.

ZŠ Choltice – ZŠ Benešovo náměstí 0:3
ZŠ Choltice – ZŠ Ohrazenice mladší 0:0
ZŠ Choltice – ZŠ Sezemice 2:1 – Koláčná, Suchochlebová
ZŠ Choltice – ZŠ Polabiny I 2:0 - Koláčná, Suchochlebová
ZŠ Choltice – ZŠ Přelouč 1:1 – Koláčná
ZŠ Choltice – ZŠ Ohrazenice starší – 0:8
ZŠ Choltice – ZŠ Bratranců Veverkových 3:0 – Suchochlebová 3x

Dívky obsadily celkové 3. místo, kdy bohužel v přímém souboji se ZŠ Přelouč pouze remizovali 1:1, přičemž rozhodčí v poslední minutě nepískl evidentní penaltu na naší hráčku, která mohla skórovat. Ale i tak se dívky snažily a po krásném boji se mohli radovat ze zisku bronzového poháru. Jelikož náš tým tvořily především hráčky 6. a 7. třídy, díky tomu máme do budoucna velký příslib zisku dalších cenných kovů.

Školu reprezentovaly:

6. třída: Elen Dvořáková, Monika Suchochlebová
7. třída: Tereza Bačkovská, Natálie Koláčná, Romana Halbichová
9. třída: Nikola Petříčková, Nikola Nováková

Ing. Jan Brožek

Tak jako prvňáci, i druháci si vyzkoušeli, jaké je to ve škole večer a v noci. Sešli jsme se ve čtvrtek 21. června v 18 hodin. Přestože našemu pobytu ve škole předcházela průtrž mračen, vydařilo se nám opékání buřtíků a následně i večerní hra v prostorách školy. Pak už jsme si ustlali ve třídách, nechyběl ani Večerníček a hajdy na kutě! Ráno společná snídaně v jídelně i s dobrotami od maminek. Akce se vydařila a všichni se těšíme na další.

spani 2trid 01 spani 2trid 07 spani 2trid 30 spani 2trid 36

Za 2. A a 2. B Mgr. Z. Bílková

Dne 20.6. 2018 vyrazila 4. B se svojí paní učitelkou na dopravní hřiště v Přelouči, kde si všichni žáci mohli v praxi vyzkoušet poznatky z dopravní výchovy.

Děti zde byly zkoušeny příslušníkem městské policie z dopravních značek a pravidel silničního provozu.

Na dopravním hřišti naši „jezdci“ absolvovali tři stanoviště:

1. Jízda překážkovou dráhou – měřeno na čas
2. Jízda po dopravním hřišti
3. Teoretický test – na základě úspěšného splnění testu děti dostaly řidičský průkaz na kolo

dopravni hriste 4b 02 dopravni hriste 4b 12 dopravni hriste 4b 21 dopravni hriste 4b 30

Všichni jsme si na kolách užili spoustu legrace. Jelikož jsme však na hřišti, především na překážkové dráze, vydali mnoho energie, těšili jsme se zpět do školy na vydatný oběd.

Mgr. Daniela Čepčářová

S blížícím se koncem školního roku vyráží žáci na slíbené výlety, na které se celý rok těší a jsou odměnou za jejich celoroční práci. Cílem žáků 6. třídy se v úterý 13. 6. 2018 stal park Mirakulum v Milovicích.

Po všech krásných horkých slunečných dnech se na nás ráno obloha trochu mračila, a tak jsme celou cestu doufali, že počasí nám bude přece jen přát, abychom si výlet náležitě užili. Měli jsme štěstí, cestou nám pomračená obloha nevadila a zanedlouho na nás vykouklo sluníčko, které jen dotvořilo příjemnou atmosféru celého dne.

Park Mirakulum je plný originální zábavy a volnočasových aktivit. Našim prvním cílem se stal hrad s prolézačkami a podzemními chodbami a poté následovaly další atrakce: lesní hřiště, obří trampolíny, houpačky, lanová centra, apod. Chvilku jsme si tak mohli připadat jako šplhající opičky, chvilku jako horníci v podzemí. Vyzkoušeli jsme, co se dalo a bylo to moc prima.

mirakulum 04 mirakulum 21 mirakulum 32 mirakulum 35

Mgr. Soňa Blažková

V týdnu od 18. do 22.6. 2018 se žáci 1. tříd zúčastnili ozdravného pobytu v areálu LT Kalich nedaleko od Kamenice nad Lipou.

Počasí se vydařilo, sluníčko svítilo a hřálo každý den, proto jsme co nejčastěji trávili čas u rybníku Kalich, který je přímo v areálu tábora. Týden jsme si užili se vším všudy - celodenní výlet (cca 10 km), sportovní a poznávací soutěže, opékání špekáčků, stezka odvahy. Všem se pobyt moc líbil a těšíme se na další podobné akce, které spolu prožijeme.

kalich 01 kalich 01 kalich 03 kalich 04

Víťa, Lenka, Markéta, Klára

Podkategorie

Děti opět v tomto roce navštěvují 4 oddělení. V každém oddělení je dětem nabízena výtvarná a tvořivá činnost. Při výtvarných činnostech malují pastelkami, vodovými a temperovými barvami. Dostatek pohybu mají na školním dvorku. Pokud nám to počasí dovolí, jsme na dvorku každý den. Na procházky chodíme také do obory. V zimě a za špatného počasí hrajeme hry v tělocvičně. V jednotlivých odděleních vyrábíme různé výrobky, přáníčka a dárky. Celý školní rok si můžete prohlédnout fotografie z činností jednotlivých oddělení.

camera Fotografie z činnosti družiny...