Po roce nás opět v družině navštívil tatínek Karolíny Minaříkové s jejich zvěřincem. Kája vše dohodla na jedno pondělní odpoledne a my jsme se už nemohli dočkat. Od loňského roku jsme se těšili na zvířátka, která jsme si mohli hladit, ale hlavně chovat. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli se zvířátky zůstat na školní m dvoře. Tatínek nám přinesl ukázat chameleona, želvu, užovku, džungarské křečíky a strašilky. Všichni jsme si mohli zvířátka hladit a kdo chtěl, mohl si je i chovat. To byl zase zážitek. Příští rok na shledanou s Kájiným domácím zvěřincem.

zverinec 01 zverinec 02 zverinec 03
zverinec 04 zverinec 05 zverinec 06

Markéta Zářecká

Jako každý rok se na jaře konají různé fotbalové turnaje. První na programu byl turnaj žáků druhého stupně, který ZŠ Choltice sama pořádala. Naši borci v čele se zkušenou kapitánkou využili naplno výhodu domácího prostředí a domácí turnaj vyhráli v konkurenci 5 škol (přeloučské ZŠ Masarykovo náměstí a ZŠ Smetanova, ZŠ Řečany nad Labem a ZŠ Rohovládová Bělá) a postoupili do okresního kola do Pardubic, kde naše reprezentace obsadila 5. místo.

Větších úspěchů dosáhli žáci prvního stupně v rámci tradičního celorepublikového turnaje McDonald´s Cup. Naše škola skvěle reprezentovala v obou kategoriích, tj. 1. – 3. třída a 4. – 5. třída. Po loňském úspěchu kategorie 1.-3. třída, kdy kluci obsadili 2. místo v krajském finále, byla laťka nastavena hodně vysoko. Ale již okrskové kolo prozradilo, že i letos můžeme mířit hodně vysoko. Obě kategorie s přehledem vyhrály okrsek, přičemž mladší kategorie neobdržela ani branku. V okresním finále pokračovala mladší kategorie ve své krasojízdě, ani zde nenašli naši borci přemožitele. Starší kluci vstoupili do finále nečekanou výhrou nad ZŠ Závodu Míru, kterou reprezentovala spousta fotbalistů z klubu FK Pardubice. Druhá výhra ve skupině naznačila, že i u starší kategorie může nastat historický úspěch. V posledním zápase chybělo 5 minut, abychom měli obě kategorie v krajském finále. Takže opět po roce se do krajského finále probojovala pouze mladší kategorie, přičemž starší kategorie obsadila výborné 3. místo v okresním finále.

Bohužel krajské kolo nám nevyšlo tak úspěšně jako vloni, ale i 4. místo v celém Pardubickém kraji je úžasný úspěch našich chlapců.

fotbal 01 fotbal 02 fotbal 03 fotbal 04

Ing. Jan Brožek

V pátek 21.6.2019 se prvňáci stali skutečnými čtenáři. Za hojné účasti rodičů, prarodičů a sourozenců slíbili, že se budou ke knížkám - kamarádkám - chovat slušně a že o každé hezké knížce poví svým kamarádům . Děti si odnesli domů knížku a informace o chodu knihovny. Děkujeme TRILO DIVADLU za krásné a inspirativní scénické čtení. Děkujeme paní a pánu z Gerštorfu, mudrci a Radce Zelenkové za krásnou akci.

pasovani na ctenare 02 pasovani na ctenare 06 pasovani na ctenare 07 pasovani na ctenare 60
 camera Další foto...      

Mgr. Marie Brožová, Mgr. Daniela Čepčářová, Lenka Jiřišťová

Ve čtvrtek 20. 6. se třeťáci v 17 hodin vrátili opět do školy, tentokrát vybaveni spacáky, karimatkami, buřtíky na opékání a spoustou dalšího jídla od maminek.

Protože na školním dvoře zůstala po prvňácích postavená dvě indiánská tee-pee, využili jsme situace a rozhodli jsme se, že v nich také zkusíme přenocovat. A když indiánská tee-pee, tak se také z dětí museli stát indiáni.

Utvořili 7 indiánských kmenů: Tichá zvířata, Lovci, Tichá vlčice, Apači, Rychlí lovci, Banditi, Rudí švábové. V kmenech pak Indiáni oba dny plnili různé úkoly, za které byli na závěr odměněni indiánským pokladem. Vyrobili si také čelenky a lapače snů, luštili tajné zprávy a zvládli i spaní v tee-pee, přestože indiánský bůh Manitou nebyl příliš nakloněn našemu spaní a posílal na nás déšť, hromy a blesky.

V pondělí si ještě jednotlivé kmeny vyrobily nezbytné indiánské symboly – totemy a podívaly se na film Vinnetou – Rudý gentleman.

indianske nocovani 24 indianske nocovani 29 indianske nocovani 39 indianske nocovani 61
 camera Další foto...      

Mgr. Zuzana Bílková

Naši prvňáčci se ve dnech 12.-14.6. stali indiány a indiánkami a vydali se tak na třídenní dobrodružnou cestu.

Ve středu nás navštívila pardubická 1.A s paní učitelkou Mgr. Michaelou Doubravovou ze ZŠ Benešovo náměstí. Společně jsme se tak všichni včetně všech tří tříd prvňáčků vydali na pěší výlet. První zastávkou na naší trase byla tvrz ve Svojšicích, poté následoval přesun na rozhlednu Barborku, ze které jsme šli zpět do školy, kde nás čekal vydatný oběd. Po obědě nám všem šamanka vyprávěla indiánské příběhy, díky kterým jsme se lépe vcítili do rolí indiánů a indiánek. Dozvěděli jsme se mnoho informací, které jsme si následně ověřili v kvízových otázkách. Po těchto příbězích byli malí indiáni a indiánky rozděleni do 5 kmenů, ve kterých je čekal první úkol – vyrobení a vyzdobení totemů. Pardubičtí indiáni nám s totemy také pomáhali, moc jim tedy děkujeme za pomoc a především za skvělou společnost na dopoledním výletě, budeme se těšit, až je navštívíme příští školní rok na oplátku my. Zbytek odpoledne jsme si užívali krásného počasí na školním dvoře. K večeři jsme si společně se čtvrťáky opekli buřty a nezbývalo nic jiného než čekat do setmění, abychom se vydali na noční bojovou hru. Po úspěšně absolvované noční hře jsme zalehli do našich týpí a užili si první dobrodružnou noc v takovémto příbytku.

skola v zahrade 01 skola v zahrade 07 skola v zahrade 25 skola v zahrade 40
 camera Další foto...      

Ve středu 19.6.2019 se prvňáčci vydali na výlet do Perníkové chaloupky pod Kunětickou Horou. Perníkovou chaloupkou nás provedl Perníkový dědek a opravil nám zažitý pohled na pohádku: "Ježibaba byla vlastně hodná paní, co ráda pekla a perníček sušila na střeše. Jeníček a Mařenka byly nevychované děti, co neuměly poprosit...." My pozdravit a poprosit umíme a tak jsme od Ježibaby dostali perníček a ukázala nám, jak se perníčky dělají. Pak jsme prošli nebem, peklem a pod krásnými košatými stromy jsme plnili úkoly s vílou. Cestou k autobusu jsme se podívali na KUNĚTICKOU HORU a pohladili zvířátka v oboře.

vylet do pernikove chaloupky 01 vylet do pernikove chaloupky 02 vylet do pernikove chaloupky 03 vylet do pernikove chaloupky 04
vylet do pernikove chaloupky 06 vylet do pernikove chaloupky 07 vylet do pernikove chaloupky 08

Mgr. Marie Brožová, Mgr. Daniela Čepčářová a Lenka Jiřišťová