Prvňáčci se už ve škole zabydleli a zorientovali. Dne 14.2.2019 oslavili 100 dní, co chodí do školy. A když oslava, tak jedině s dortem - chutnal :-).

prvnacci 100dni 05 prvnacci 100dni 06 prvnacci 100dni 08 prvnacci 100dni 09

Mgr. Marie Brožová a Lenka Jiřišťová

Předposlední školní den v tomto kalendářním roce patřil jako každoročně dětem, které se spolu se svými učiteli vydali na předvánoční výlet do Tonga. Žáci 1.-4. ročníků mohli přibližně dvě a půl hodiny dovádět v obrovském zábavním centru, kde si kromě různorodých atrakcí, trampolín či fotbalu mohly také zatančit či zazpívat za doprovodu známých dětských písní.

tongo prosinec 005 tongo prosinec 018 tongo prosinec 034 tongo prosinec 063

V Tongu jsme si to všichni (včetně pedagogických pracovníků) velmi užili a těšíme se na další návštěvu, která nás bude čekat opět příští rok. Po návratu do školy jsme tento výlet zakončili výborným obědem, na který jsme se po aktivním dopoledni moc těšili. Ve fotogalerii se můžete přesvědčit, jak báječný den to byl.
Přejeme všem krásné vánoční svátky a hodně zdraví v novém roce.

tongo prosinec 002 tongo prosinec 075 tongo prosinec 107 tongo prosinec 105

za 1. stupeň Mgr. Daniela Čepčářová

jeziskov vnoucata 01

Žáci z prvních tříd se zapojili do akce Ježíškova vnoučata pořádané Českým rozhlasem.

Vyrobili pro opuštěné babičky a dědečky přáníčka a poslali do ČR. Ty Český rozhlas spolu se sladkým dárečkem rozveze do domovů pro seniory a léčeben pro dlouhodobě nemocné.

Přejeme krásné a pohodové Vánoce, zdraví a štěstí v roce 2019.

Prvňáčci a p. uč Marie Brožová, Daniela Čepčářová a Lenka Jiřišťová.

jeziskov vnoucata 02

pisqorky 03

Spolek Student Cyber Games pozval naši školu na jedenáctý ročník soutěže pIšQworky, která je určena pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a všechny ročníky středních škol v České republice a na Slovensku.

Z naší školy si v oblastním kole zahrála 3 pětičlenná družstva. Dvě družstva z 8. třídy a jedno družstvo ze 7. třídy.

Do krajského kola nikdo z našich nepostoupil.

I tak si žáci rádi zahráli se žáky jiných základních škol.

pisqorky 01 pisqorky 02 pisqorky 04 pisqorky 05

Společně se těšíme na další ročník.

Mgr. Vlasta Jozífová

Ve čtvrtek, 6.12.2018, se žáci 1.A i 1. B zúčastnili ukázkové hodiny vedené profesionálními trenéry z projektu Škola v pohybu, který je pod záštitou Fotbalové asociace České republiky. Škola v pohybu je projekt zaměřený na podporu pohybových aktivit v mateřských a základních školách.

Děti se během této hodiny opravdu pohybově „vyřádily“. V úvodní části si trenéři pro děti připravili několik aktivit s míči, vytyčovacími metami, lanem či překážkami v podobě švédských beden. Hlavní náplní ukázkové hodiny bylo rozdělení do několika stanovišť, kde děti plnily kromě hraní fotbalu i jiné netradiční aktivity. Veškeré činnosti byly zaměřené na všeobecnou pohybovou průpravu dětí, kde hlavním záměrem bylo, aby se děti skvěle bavily, což se povedlo na 100 %.

Moc také děkujeme panu učiteli Brožkovi, který přihlásil školu do tohoto projektu.

skola v pohybu 02 skola v pohybu 08 skola v pohybu 18 skola v pohybu 38

Mgr. Daniela Čepčářová

V letošním školním roce 2018/2019 navštěvuje kroužek 38 dětí. Scházíme se v pondělí a ve středu v naší keramické dílně. Děti si svoje hotové výrobky odnáší domů. Vyrábíme i dárečky pro budoucí prvňáčky a drobné předměty na některé akce pořádané Městysem Choltice. V průběhu roku se můžete podívat na fotografie našich výtvorů. Čeká nás ještě hodně práce v keramické dílně. Všichni se na kroužek těšíme nejen proto, že si něco vyrobíme, ale hlavně proto, že si užijeme spoustu legrace.

keramicky krouzek 01 keramicky krouzek 02 keramicky krouzek 03 keramicky krouzek 04

Markéta Zářecká

Podkategorie

V tomto školním roce navštěvuje školní družinu 111 dětí. Děti jsou rozděleny do 4 oddělení. Náplň družiny je rozmanitá. Hlavní snahou je udržování kamarádských vztahů mezi dětmi v jednotlivých odděleních i při společném pobytu na školním dvoře. V každém oddělení je dětem nabízena výtvarná a tvořivá činnost.  Děti hrají hry pro upevnění kolektivu. Za příznivého počasí každý den navštěvujeme školní dvůr. V zimě a za špatného počasí můžeme jít do tělocvičny.  Spolupracujeme  také na různých akcích s knihovnou městyse Choltice. V jednotlivých odděleních vyrábíme různé výrobky, přáníčka a dárky. Zdobíme si také chodbu u družin i jiné části školy. Naším velkým přáním je dovybavit školní hřiště novými herními prvky. Po celý školní rok budou na stránkách školy k zhlédnutí fotografie z činnosti jednotlivých oddělení. Fotografie budou průběžně doplňovány.

camera Fotografie z činnosti družiny...