V pondělí 11. 6. jsme měli ve škole Italský den. Někteří žáci si možná mysleli, že se ten den nebudou učit, ale opak byl pravdou. Cílem tohoto projektového dne bylo utvořit si představu o Itálii a jejích typických znacích (pro ty, kteří ještě v Itálii nebyli), a také nabrat nové vědomosti (pro ty, kteří už Itálii „ochutnali“). Ve škole se dalo projít těmito deseti interaktivními stanovišti: Pinocchio, Osmisměrka, Křížovka – italský prezident, Regiony Itálie, Barvy, Čísla, Řím, Auta + skútr, Hudba a Jídlo. Ke střídání stanovišť nás vybízela znělka písničky Nel blu dipinto di blu (Volare), která má velice chytlavý refrén. Během dopoledne jsme také tvořili, konkrétně jsme malovali temperami charakteristiky Itálie. Obrázky budou k prohlédnutí na chodbě školy.
Che bella giornata!

italsky den 06 italsky den 16 italsky den 19 italsky den 35
 camera Další foto...      

Saluti, Mgr. J. S. Tichá