Dětský den oslavily děti z 1.A a 1.B spaním ve škole. Proběhly hry na školním dvorku a opékání vuřtů. Po setmění na děti čekala stezka odvahy po školní chodbě, kterou, i přes počáteční strach některých, všichni zvládli 😊 Myslím, že můžu mluvit za všechny zúčastněné, že jsme si to bezva užili a rádi to zase zopakujeme. Fotky mluví za vše 😊

spani prvnacku 01 spani prvnacku 06 spani prvnacku 17 spani prvnacku 32

Mgr Lenka Nešetřilová

V úterý, 5. 6. 2018, vyjeli žáci 4. A a 4. B na školní výlet do IQ Landie, zábavného science centra, které je rozděleno do deseti expozic se čtyřmi stovkami interaktivních exponátů.

Hned po našem příjezdu jsme šli na zábavnou fyzikálně-chemickou show, která byla na téma „Voda kolem nás“. Dozvěděli jsme se zde plno zajímavostí, vyzkoušeli si sami několik experimentů a na závěr jsme viděli explozi dusíku a horké vody.

Po této show jsme postupně procházeli každé patro, kde jsme měli dost času na to, abychom si vyzkoušeli jednotlivé atrakce a interaktivní stanoviště. Patra byla rozdělena dle témat, například: vodní svět, vesmír a kosmonautika, živly, svět nápadů, podzemí, člověk, věda v domě, zvuk nebo české vynálezy. Jedním z největších zážitků pro nás však byl robot, kterého jsme si sami mohli naprogramovat (zvolit barvu očí, pohyby včetně tance, jazykolamy, písničky atd.). Robot s námi poté dokonce začal komunikovat, mohli jsme se ho ptát na jakékoliv otázky a on nám pohotově odpovídal.

vylet IQ landia03 vylet IQ landia08 vylet IQ landia29 vylet IQ landia62

Po několikahodinové prohlídce každého patra nám vyhládlo, a tak jsme se těšili na oběd, po kterém jsme měli také čas na nákup suvenýrů nebo hraní na venkovním hřišti.

Čas utíkal velmi rychle, nastal tedy čas odjezdu. Již v autobuse jsme zhodnotili, jak jsme si všichni výlet moc užili a především, kolik jsme získali příjemných zážitků, na které jen tak nezapomeneme.

Mgr. Daniela Čepčářová

Opět se můžeme těšit na krásné nápady na chodbách naší školy k výtvarné soutěži Paleta Slunce, kterou tradičně ukončujeme na jaře vyhlášením výsledků a rozdáváním odměn všem zúčastněným. Děkujeme především za finanční podporu SRPŠ, která nám umožňuje udělat dětem tuto pastelkovou radost již po mnoho let. Naším letošním tématem byla Obdivuhodná říše hmyzu. Děkuji všem učitelům výtvarné výchovy, kteří si našli čas se tématu věnovat.

Paleta slunce 01 Paleta slunce 02 Paleta slunce 03 Paleta slunce 04
Paleta slunce 05 Paleta slunce 06 Paleta slunce 07 Paleta slunce 08
Paleta slunce 09 Paleta slunce 10 Paleta slunce 11 Paleta slunce 12

Mgr. Ivana Benešová

Eurocentrum Pardubice nabídlo naší škole uskutečnit projektový den Den Evropy. Dne 10.5.2018 žáci 5.-9. tříd vytvořili 10 týmů. Pro jednotlivé týmy byly připraveny výtvarné a vzdělávací aktivity o Evropské unii. Týmy prošly těmito stanovišti a plnily zadané úkoly:

1. Poznej Euro
  2. Poznávací značky
  3. Památky
  4. Vlajky zemí EU
  5. Evropské jazyky
  6. Evropská kuchyně
  7. Evropské pohádky
  8. Křížovka
  9. Pohádkový kvíz
  10. Pexeso

Aktivity byly pestré, zajímavé a občas i náročné. Tým s nejvyšším počtem bodů byl odměněn drobnými dárky. Všichni jsme si zajímavou formou rozšířili poznatky o Evropě.

Mgr. Božena Špilínková

V pondělí 30. dubna se naše škola proměnila ve školu čarodějnic a čarodějů. Žáci 1.-4. tříd plnili celé dopoledne čarodějné úkoly: např. poznávaly čarodějné rostliny a živočichy, psali brkem, poznávali čarodějnice a házeli je i do pece v perníkové chaloupce, stavěli hranice či hráli košťatovo- bramborový florbal. Dopoledne jsme zakončili tancem při koncertu hudební skupiny BUĎ FIT ze ZUŠ v Přelouči a obědem pod širou oblohou. Nácvik na večerní pálení čarodějnic nikdo nepodcenil 😊

Děkujeme za příspěvek sdružení rodičů a za jablka SADŮM SVINČANY, p. Nevolovi.

carodejna skola 05 carodejna skola 19 carodejna skola 27 carodejna skola 46

Mgr. Marie Brožová

Po úspěchu loňského zapojení žáků naší školy do projektu Dnes jím jako... (Mexičan) jsme se rozhodli pokračovat a i letos zpestřit výuku v 5-9 tř. Téma Indie, dobrovolnictví, přiblížení obyčejného života v dané oblasti bylo pro nás velmi zajímavé a inspirativní. Ochutnávka indického jídla byla pro žáky velmi atraktivní, moc všem chutnalo. Těšíme se na příští ročník a jsme zvědavi, jaká část světa to bude. Info najdete i na http://www.adopcenablizko.cz/dnes-jim-jako/

indicky den 01 indicky den 02 indicky den 03 indicky den 04