Odpověď na tuto otázku jsme zřejmě našli v projektu LISTOVÁNÍ, které jsme měli díky knihovnici Radce Zelenkové možnost zhlédnout 15. října 2018. Scénické čtení v této podobě naši žáci zažili poprvé, ale všichni doufáme, že to nebylo naposled. Dnešním dětem se lze jen těžko trefit do vkusu a zaujmout je, zvláště s literárním programem. Ovšem skvěle vybrané knížky a herecké výkony plné energie a vtipu to dokázaly. Takže když se sečtou knižní tituly Bertík a čmuchadlo, Ztraceni v čase, Život k sežrání a herci Lukáš Hejlík, Alan Novotný a Petra Bučková, výsledkem jsou nadšení žáci i učitelé.

listovani 01 listovani 02 listovani 03 listovani 04

Za finanční podporu projektu děkujeme Městysi Choltice a SRPŠ.

Mgr. Eva Nevečeřalová

Letošní blok akcí zaměřených na volbu povolání odstartovaly TECHNOHRÁTKY , které se tentokrát konaly na Odborném učilišti v Chroustovicích.

Deváťáci a někteří žáci z 8.A si na stanovištích vyzkoušeli hned několik učebních oborů-zahradník a aranžér, zedník, truhlář, automechanik, opravář, zámečník, služby a gastro obory. Rozmanité činnosti zvládali velmi dobře, důkazem je 2.místo v dovednostní soutěži. A tak jsme si domů vezli nejen květinová a dýňová aranžmá, ale i velkou bonboniéru.

technohratky 01 technohratky 07 technohratky 09 technohratky 14

Mgr. Eva Nevečeřalová

Stejně jako každý rok, i v letošním roce proběhlo fotografování prvňáčků do novin.

1 a 1 b

Fotografie našich prvních tříd vyjdou v Pardubickém deníku 18.10.2018.

V pátek 21.září 2018 jsme jako každoročně vyrazili na chovatelskou a pěstitelskou výstavu do Svičan. Počasí nám přálo, všichni jsme se krásně prošli a obdivovali jedinečné exempláře vystavovatelů.

vystava svincany 02 vystava svincany 08 vystava svincany 09 vystava svincany 10

Mgr. Marie Brožová

V úterý 11.září 2018 si mohli naši žáci pochutnat na zeleninových a ovocných šťávách a přesnídávkách. Ochutnávku pro nás připravila firma MK Fruit, která dodává dětem každé pondělí ovoce a mléko.

mk fruit 01 mk fruit 04 mk fruit 05 mk fruit 09

Mgr. Marie Brožová

Tak jako prvňáci, i druháci si vyzkoušeli, jaké je to ve škole večer a v noci. Sešli jsme se ve čtvrtek 21. června v 18 hodin. Přestože našemu pobytu ve škole předcházela průtrž mračen, vydařilo se nám opékání buřtíků a následně i večerní hra v prostorách školy. Pak už jsme si ustlali ve třídách, nechyběl ani Večerníček a hajdy na kutě! Ráno společná snídaně v jídelně i s dobrotami od maminek. Akce se vydařila a všichni se těšíme na další.

spani 2trid 01 spani 2trid 07 spani 2trid 30 spani 2trid 36

Za 2. A a 2. B Mgr. Z. Bílková