Dne 15.5. 2019 se vypravilo 9 našich žáků – šachistů na Turnaj šachové školy 2222 ŠK Polabiny. Právo účasti na této soutěži měli žáci a žákyně šachových kroužků lektorovaných šachovou školou 2222 ŠK Polabiny (Polabiny 1, Polabiny 2, Polabiny 3, ZŠ Staňkova, ZŠ Choltice, ZŠ Bohdaneč, ZŠ Dubina a ZŠ Pardubičky). Hrálo se 7 kol švýcarským způsobem. Naši žáci si vedli výborně. Všichni se umístili v první polovině. Z děvčat si odvezla medaili za 1. místo Vanessa Wohlmuthová ze 4.A, medaili za 2. místo Nikol Kožená ze 4.A a z chlapců se nejlépe umístil Daniel Prokop z 5. A na 3. místě ze všech zúčastněných chlapců ( 40 chlapců a 7 dívek). Dále školu reprezentovali Václav Horák 4.A, Luboš Hromádko 3.A, Jan Kopřiva 4.A, Joska Tomáš 4.A, Chudomský Martin 3.A a Ladislav Zelený 3.A. Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se na další turnaj.

Mgr. Božena Špilínková

Prší a prší a prší, ale nás to neodradí a se dvěma družstvy vyrážíme na soutěž Hlídek mladých zdravotníků na koupaliště Cihelna v Pardubicích. Akci pořádá Český červený kříž, pobočka Pardubice. Organizování si vzali za své manželé Hanákovi. Patří jim velký dík nejen za krásnou přípravu, ale i za to, že jsou schopni zajistit teplý čaj (a tentokrát nám přišel vskutku vhod) a také pěkné ceny pro soutěžící. A jak vím, že ceny jsou pěkné? Přece jednoduše – obě naše družstva se umístila na stupních vítězů. Tým ve složení: Lenka Bibrová, Nela Kolářová, Zuzana Kratochvílová, Michaela Kvochová a Andrea Piskačová se umístil na druhém místě a tým ve složení: Marika Hlínová, Linda Janoušková, Aneta Kocourková, Eliška Kolářová a Anna Miláčková na místě třetím. Přestalo pršet a nám zbyl velmi krátký čas na přesun na autobusovou zastávku. Děvčata předvedla i výborný sportovní výkon a autobus jsme doslova doběhly. Proto jim chci poděkovat za vzornou reprezentaci školy ve vědomostních, dovednostních a sportovních výkonech. Doufám, že i příští rok se najdou jejich následovníci a následovnice.

soutez mladych zdravotniku 01 soutez mladych zdravotniku 02 soutez mladych zdravotniku 03 diplom2
soutez mladych zdravotniku 04 soutez mladych zdravotniku 05 soutez mladych zdravotniku 06 diplom3

Hana Ošlejšková

2. května proběhlo školní kolo přírodovědné poznávací soutěže. Jejím cílem je rozpoznat co nejvíce druhů rostlin a živočichů. Vždy 3 nejlepší z každé kategorie se utkají se stejně starými žáky své kategorie ze škol pardubického okresu. Letos se zúčastnilo celkem 33 soutěžících. Převažovali žáci ze 3. a 4. tříd. Všem děkujeme za účast a postupujícím přejeme mnoho úspěchů v okresním kole v Pardubicích.

prirodovedna poznavaci soutez 01 prirodovedna poznavaci soutez 03 prirodovedna poznavaci soutez 04 prirodovedna poznavaci soutez 05

pisqorky 03

Spolek Student Cyber Games pozval naši školu na jedenáctý ročník soutěže pIšQworky, která je určena pro žáky šestých až devátých tříd základních škol a všechny ročníky středních škol v České republice a na Slovensku.

Z naší školy si v oblastním kole zahrála 3 pětičlenná družstva. Dvě družstva z 8. třídy a jedno družstvo ze 7. třídy.

Do krajského kola nikdo z našich nepostoupil.

I tak si žáci rádi zahráli se žáky jiných základních škol.

pisqorky 01 pisqorky 02 pisqorky 04 pisqorky 05

Společně se těšíme na další ročník.

Mgr. Vlasta Jozífová

Dne 10.10.2018 se konala soutěž Hledáme nejlepšího mladého chemika. Soutěže se zúčastnilo 5 žáků 9.třídy. Tři nejlepší pojedou bojovat v prosinci na Střední školu chemickou do Pardubic, kde proběhne okresní kolo.

Mgr. Božena Špilínková

Každý rok se žáci 8. a 9. ročníku účastní soutěže „Právo pro každý den“.

V úterý 5. 6. 2018 jsme se rozjeli do Chrudimi, kde se konalo krajské kolo této soutěže. Naši školu reprezentovalo družstvo žáků 9. třídy.

Na soutěž se žáci připravují v rámci výuky a dále díky přednáškám Městské policie z Přelouče, která s naší školou spolupracuje, za což patří jejím pracovníkům velký dík. Nejprve museli žáci absolvovat školní kolo této soutěže, poté projít přes konkurenci v kole oblastním, které se uskutečnilo 27. 4. 2018 v Přelouči a nakonec se poprat s vítěznými družstvy z celého Pardubického kraje právě v kole krajském.

Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 23 družstev, 16 družstev ze základních škol a 7 družstev gymnázií. Nad jejich výkony dohlížela a poté je i hodnotila odborná porota.

Ve výsledku se jednotlivá družstva lišila pouze půl bodovými rozdíly. Naši žáci nakonec obsadili krásné 14. místo.

Žákům děkujeme za účast a reprezentaci a přejeme jim, aby se jim i nadále dařilo na vybraných SŠ.

pravo chrudim01 pravo chrudim02 pravo chrudim03 pravo chrudim04

Mgr. Alena Machová