V úterý 26. 6. 2018 se zúčastnili žáci 5. – 8. ročníku sportovní olympiády O pohár městyse Choltice, který organizovali žáci 9. třídy spolu s učiteli Mgr. Hanou Ošlejškovou a Ing. Janem Brožkem pod záštitou starosty městyse Choltice Mgr. Tomáše Bolka.

Žáci se utkali v 6 bodovacích disciplínách a v jedné doplňkové soutěži. Účastnici byli rozděleni do čtyř kategorií 5. + 6. třída dívky a chlapci a 7. + 8. třída dívky a chlapci. Soutěží se zúčastnilo celkem 71 žáků. Mezi bodovací disciplíny patřila: překážková dráha, běh na 60 metrů, hod daleký, skok z místa, vytrvalostní běh oborou a kop na branku. Jako doplňková činnost byl hod frisbee na přesnost.

sportovni den 02 sportovni den 06 sportovni den 19 sportovni den 25

divky fotbalDne 21. 6. 2018 se zúčastnily naše děvčata fotbalového turnaje v malé kopané na Letním stadiónu v Pardubicích. Do turnaje bylo přihlášeno 8 družstev, z toho výběr dívek ze ZŠ Ohrazenice, které vyhráli krajskou soutěž ve fotbale.

Dívky postupně sehrály během turnaje 7 zápasů.

ZŠ Choltice – ZŠ Benešovo náměstí 0:3
ZŠ Choltice – ZŠ Ohrazenice mladší 0:0
ZŠ Choltice – ZŠ Sezemice 2:1 – Koláčná, Suchochlebová
ZŠ Choltice – ZŠ Polabiny I 2:0 - Koláčná, Suchochlebová
ZŠ Choltice – ZŠ Přelouč 1:1 – Koláčná
ZŠ Choltice – ZŠ Ohrazenice starší – 0:8
ZŠ Choltice – ZŠ Bratranců Veverkových 3:0 – Suchochlebová 3x

Dívky obsadily celkové 3. místo, kdy bohužel v přímém souboji se ZŠ Přelouč pouze remizovali 1:1, přičemž rozhodčí v poslední minutě nepískl evidentní penaltu na naší hráčku, která mohla skórovat. Ale i tak se dívky snažily a po krásném boji se mohli radovat ze zisku bronzového poháru. Jelikož náš tým tvořily především hráčky 6. a 7. třídy, díky tomu máme do budoucna velký příslib zisku dalších cenných kovů.

Školu reprezentovaly:

6. třída: Elen Dvořáková, Monika Suchochlebová
7. třída: Tereza Bačkovská, Natálie Koláčná, Romana Halbichová
9. třída: Nikola Petříčková, Nikola Nováková

Ing. Jan Brožek

Ve dnech 4. – 21. května proběhl v Pardubickém kraji již 21. ročník turnaje McDonald´s Cup v malé kopané, který je určen pro děti prvního stupně. Naše škola se zúčastnila v obou vypsaných kategoriích A i B.
Kategorie A byla pro děti od 1. – 3. třídy a kategorie B 4. – 5. třída.

4. května se odehrálo okrskové kole na hřišti v Přelouči. V kategorii A se zúčastnilo 5 škol a hrálo se systémem každý s každým. Naši borci postupně porazili všechny soupeře a skupinu suverénně vyhráli.
ZŠ Semín 7:0, ZŠ Zdechovice 9:0, ZŠ Masarykova 4:0, ZŠ Smetanova 4:1
Střelci: Prokop Horák 6x, Adam Nešetřil 4x, Václav Horák 4x, Aleš Sukdolák 4x, Tomáš Kočí 2x, Eda Loužil, Janek Pecka a Péťa Huong po 1 brance.

Kategorie B se hrála ve dvou tříčlenných skupinách s následným play – off. Kluci svoji základní skupinu vyhráli po výsledcích ZŠ Smetanova 1:1 a ZŠ Semín 1:0, kdy obě branky střelil Matěj Hošek. V semifinále je čekal souboj se ZŠ Masarykova, který skončil remízou 1:1, a následovaly penalty. V nich byli všichni naši střelci bezchybní, a když v poslední sérii trefil soupeřův exekutor břevno, vypukla na naší straně velká finálová radost. Bohužel ve finále se naši borci střelecky již neprosadili a prohráli 2:0 se ZŠ Břehy.
Kluci v kategorii B skončili na skvělém 2. místě v Přeloučském okrsku.

Školu reprezentovali v kategorii B: Míra Lachman, Matěj Hošek, Filip Ondráček, Patrik Šedivý, Michal Málek, Tomáš Sůra, Jan Kaplan, David Kubín, Tibor Škuliba, Petr Kolář, Martin Vejnar, Martin Lát.

Kluci v kategorii A postoupili do okresního finále, které se hrálo na Letním stadionu v Pardubicích 17. května.

Jaké byly Moravany?
Prima a naše děvčata také. Ačkoli jsme nakonec ve vybíjené obsadily 4. místo, měly jsme to jen o vlásek. V rozhodujících zápasech semifinále jsme prohrály o 1 a pak o 2 body. Základní kolo jsme hrály venku za mohutného povzbuzování místních včel. Semifinále jsme absolvovaly v tělocvičně. Všem děvčatům patří poděkování za perfektní výkony a vzornou reprezentaci školy a Sdružení rodičů patří náš dík za to, že nám umožnilo objednat si dopravu.

vybijena moravany 01 vybijena moravany 02 vybijena moravany 03 vybijena moravany 04

Hana Ošlejšková

12. dubna to přišlo!!!

Naše děvčata vyhrála turnaj ve vybíjené. Tým tvořily: Barbora Hrdá a Alžběta Chudomská z 5. třídy a ze 6. třídy nás reprezentovaly: Monika Suchochlebová, Elen Dvořáková, Michaela Petrásková, Andrea Piskačová, Adriana Hošková, Lenka Bibrová, Natálie Pernerová, Natálie Katrušinová a Lucie Korečková. Děvčatům skutečně vřele gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším kole, které proběhne v Moravanech 25. dubna. Ani chlapci nehráli špatně, ale bohužel na první dvě postupová místa to nestačilo. I jim děkujeme za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů v dalších soutěžích.

vybijena prelouc 01 vybijena prelouc 02 vybijena prelouc 03 vybijena prelouc 04

Mgr. Hana Ošlejšková

V letošním roce žáci 3. a 4. tříd jezdili na plavání v zimě. Náročnější sušení a oblékání ale neubralo radost z pohybu ve vodě. Třeťáci se již těší na příští rok, kdy si plavecké lekce zopakují a zlepší se. Čtvrťáci po dvou letech plaveckých lekcí končí.

plavani 05 plavani 07 plavani 12 plavani 19

Mgr. Marie Brožová