Děti opět v tomto roce navštěvují 4 oddělení. V každém oddělení je dětem nabízena výtvarná a tvořivá činnost. Při výtvarných činnostech malují pastelkami, vodovými a temperovými barvami. Dostatek pohybu mají na školním dvorku. Pokud nám to počasí dovolí, jsme na dvorku každý den. Na procházky chodíme také do obory. V zimě a za špatného počasí hrajeme hry v tělocvičně. V jednotlivých odděleních vyrábíme různé výrobky, přáníčka a dárky. Celý školní rok si můžete prohlédnout fotografie z činností jednotlivých oddělení.

camera Fotografie z činnosti družiny...

Školní družina se o velikonočních prázdninách vydala do Skanzenu v Přerově nad Labem.

Ve skanzenu byla pro návštěvníky pořádána výstava Jaro na vsi. Pro děti byla připravena tvořivá dílna. Všichni si ozdobili keramického ptáčka, který krásně zvonil. Poté jsme si prohlédli celý areál skanzenu.

V současné době je v muzeu celkem 33 objektů, z toho 7 chalup, 7 špýcharů a 2 stodoly. V zařízených interiérech a v dlouhodobých i sezónních národopisných výstavách je předváděn život venkovského lidu ve středním Polabí od konce 18. do poloviny 20. století.

Na závěr jsme si nakoupili dárečky v krásném obchůdku hned vedle skanzenu. Výlet se nám vydařil a domů jsme odjížděli všichni spokojení.

vylet sd prerov nad labem 02 vylet sd prerov nad labem 12 vylet sd prerov nad labem 17 vylet sd prerov nad labem 25
cameraDalší foto...

Markéta Zářecká

Praxi zahájila studentka 15. ledna a trvala do 26. ledna 2018. Veronika studuje 4. ročník Střední odborné pedagogické školy v Čáslavi.

Praxe probíhala v 1. oddělení školní družiny. Veronika se seznámila s dokumentací a s dětmi. Družinové prostředí znala už z loňské praxe. Připravený program vhodně upravovala podle potřeb dětí i chodu družiny. Po celou dobu praxe projevovala zájem o děti. Podporovala jejich tvořivost a spolupráci. Učila se řešit problémové situace.

praxe družina 01 praxe družina 02 praxe družina 03 praxe družina 04
praxe družina 05 praxe družina 06 praxe družina 07 praxe družina 08

Celou praxi studentky hodnotím jako přínosnou.

Markéta Zářecká

Letos se školní družina opět pustila do tvoření na akci Advent na choltickém zámku. Naše výrobky jste mohli vidět na zámku v Cholticích 9. prosince. Všechna oddělení připravila krásné výrobky, které se vztahovaly k Adventu. Můžete se podívat na průběh našeho tvoření.

adventni tvoreni 05 adventni tvoreni 20 adventni tvoreni 22 adventni tvoreni 24

Markéta Zářecká

Každý rok je měsíc prosinec celý zasvěcený vánočnímu tvoření. Nejdříve jsme malovali Mikuláše, čerta a anděla. Pak už přišla na řadu práce na výzdobě chodby u družin, kterou jste si mohli prohlédnout, pokud jste přišli do školy na náš jarmark. Na závěr vánočního tvoření každá družina vyrábí dárečky a přáníčka, které si odnesou domů. Každé oddělení pracovalo s velkou chutí a radostí. To vše si můžete prohlédnout na našich fotografiích.

vanocni vyzdoba druziny 01 vanocni vyzdoba druziny 02 vanocni vyzdoba druziny 09 vanocni vyzdoba druziny 13

Markéta Zářecká

Letošní podzimní prázdniny jsme si naplánovali výlet do Nové Vsi u Leštiny na statek Pipkových. Jejich dýně jsme si nemohli nechat ujít.

Ráno jsme v 8 hodin nasedli do autobusu a vydali jsme se na cestu. Cesta nebyla dlouhá a za necelou hodinku jsme už uviděli statek a pár dýni před ním. Po vydatné svačině na nás čekala zahrada plná dýní a plno hracích prvků, které jsme museli sami vyzkoušet. Nejvíce se nám líbil „slámobazén“. Takové koupání jsme ještě neviděli. Každý si mohl koupit dýni a vyrobit si strašáka. Na statku byla také zvířátka – kozy, ovce, prase, telátko a poník. Mohli jsme se také podívat na strašidelnou půdu. Někteří z nás ochutnali dýňovou polévku, dýňové hranolky a další dobroty. Domů jsme si všichni vezli dýně na jídlo i pro okrasu a hlavně slámu.

Počasí nám přálo, a tak jsme si výlet náležitě užili. Všichni jsme byli po návratu spokojení a plni nových zážitků z „Dýňového světa“.

dynovy svet 07 dynovy svet 13 dynovy svet 22 dynovy svet 48

Markéta Zářecká

Poslední akcí naší družiny v tomto školním roce byl turistický výlet na Horecký dvůr. Cílem byla ekostezka „Země rytíře Sekolíka“, na Horeckém dvoře mezi Jedousovem a Štěpánovem. Ekostezka je určena dětem, které různí skřítkové a víly provedou problematikou ekologie. Dozvěděli jsme se něco o kompostování, třídění odpadu, znečisťování vody a vzduchu a o pěstování rostlin. Na ekostezce jsou i zábavné prvky pro děti. Počasí nám také přálo, po celou dobu na nás pražilo sluníčko. Hlavně, že nebyla bouřka. Všichni měli pití, někteří i svačinu. Našeho pěšího výletu se zúčastnilo 45 dětí, které vše zvládly na výbornou.

horecky dvur 03 horecky dvur 06 horecky dvur 10 horecky dvur 20