Poslední listopadový pátek jsme  se ve 4.A  v rámci projektu Cesta kolem světa  věnovali tématu, jak se tráví vánoční svátky a některé festivaly v krajině nám tak vzdálené jako je Indie.

Řada dětí se oblékla do napodobenin tradičního sárí , někteří chlapci zvolili volnější oděv, vyzdobili jsme se červenou tečkou nad očima a užívali si den po indicku. Přečetli jsme indickou pohádku, vyslechli a hlavně vyzkoušeli indické rytmy, ochutnali jemné čočkové kari, sušenky s kardamonem, Masala čaj s kořením, granátové jablko a výborné indické placky upečené dvěma maminkami. Vyzkoušeli jsme napsat i pár znaků z tajemného sanskrtu, v tomto písmu zkusili napsat slovo Vánoce, nechyběly ani mandaly,darovaná vánoční hvězda na stole i skládané vánoční hvězdy z papíru.Zhlédli jsme i krátký film o této zemi.

Dobře nasyceni příběhy, jídlem i tancem jsme tento čas ukončily jednou starou moudrostí o zasetí myšlenek, činů, vlastností a jejich vlivu na náš osud.

cesta kolem sveta indie 08 cesta kolem sveta indie 16 cesta kolem sveta indie 20 cesta kolem sveta indie 23
 camera Další foto...      

Mgr. Ivana Benešová