Tak krátce ve škole a už jsme tolik pracovali a jde nám to dobře. Slunečnice, astry, čteme písmena m, a, čteme slabiky ma, má, namalovali jsme pardubický perník a naučili se už 2 znaménka z matematiky, skládáme s nimi příklady na barevném podkladu. Tak nám všem držte palce, my vám je taky držíme.

Momentky 1A 01 Momentky 1A 02 Momentky 1A 08 Momentky 1A 09
 camera Další foto...      

Vycházka za poznáváním okolí školy a Choltic

V pátek 18. 9. se 1. A vydala na malou výpravu za poznáváním okolí školy a Choltic. Začali jsme recyklačním centrem, přešli k  malované zastávce, pokračovali okolo zahrad s poznáváním ovocných stromů, sáhli si na strniště po obilí a ulovili jehličky z borovice, rozlišovali jsme listnaté a jehličnaté stromy. V Jedousovské ulici jsme zamávali spolužačce, aby se jí po nás moc nestýskalo. Za lékárnou jsme si v bylinkové zahrádce doplnili energii svačinou, proběhli se po úžasném chodníčku a nasbírali mnoho bylinek do sáčku s přírodninami za účasti p. Radky Zelenkové. V ulici Severní jsme se vyfotili u domovů našich spolužáků a okolo hřbitova, jakož i kočičky s bílými tlapkami, která hlídá dům s chráněnými byty, jsme zamířili na cestu zpět. Neopomenuli jsme kaštany, které se tak krásně drží v pěsti. Budovu obecního úřadu už leckdo bezpečně pozná, dovnitř se vydáme jindy. Prošli jsme náměstí, minuli budovu pošty a vzhledem k blížící se době oběda pospíchali do šatny. Původně plánovanou oboru jsme museli odložit na jindy. Choltice jsou prostě moc bohaté na zážitky.

Vyhazka 1A 01 Vyhazka 1A 07 Vyhazka 1A 09 Vyhazka 1A 10
 camera Další foto...      

Mgr. Ivana Benešová