Večer po škole jsme se sešli před ZŠ, po odložení věcí jsme si hráli na zahradě, opékali buřty a hráli na kytaru. Když byla tma hráli jsme noční hru s baterkami a po desáté hodině šli spát. Druhý den jsme měli dobrou snídani a pak se normálně učili. Bylo to fajn.

Ondřej Pardus 4.A

Prespavani ve skole 01 Prespavani ve skole 02 Prespavani ve skole 03 Prespavani ve skole 04

V rámci mezipředmětového projektu Jules Verne (dobrodružství a děti) se 4.A zúčastnila přespávání ve škole. Celý večer byl tématicky zaměřený na J. Verna. Povídali jsme si o něm, četli ukázku z knihy Dva roky prázdnin, promítali si krátký film K. Zemana (navštívíme 12.5. jeho muzeum v Praze). Duch kapitána Nema z Tajuplného ostrova si pro nás připravil stezku odvahy, na jejímž konci odvážlivci dostali i nějaký pamlsek.

Následující dny jsme v české jazyce, matematice i výtvarné výchově pracovali s textem z knihy Dva roky práci, počítali napříč letopočty, napsali kapitánu Nemovi dopis, vypracovali mapu k pokladu a ilustrovali příběh kombinovanou technikou.

Mgr. Bc. Renáta Šťastná