Ve čtvrtek za krásného počasí jsme se vypravili do země Keltů v Nasavrkách. Stroj času v podobě příběhu z Dějin udatného národa nás tam přenesl už ve třídě a posíleni zpěvem jsme se odebrali do autobusu. Cesta netrvala dlouho a v opidu Keltů nás přivítaly dobově oblečené postavy, které nás uvedly do doby bez elektronických zázraků. Ve skupinkách se nám věnovaly dvě ženy a učily nás tkát na hřebenových stávkách a umění hrnčířskému, muž nás učil držet luk a střílet do slaměného terče. Mnoha druhákům se podařilo šípy skvěle nasměrovat. Někdo neváhal ani při boji s plastovými meči a štíty. Kolem nás se pásly kozy, které jsme si mohli pohladit, vyzkoušeli jsme, kolik dětí by se vešlo do postele s kožešinami ve srubu. Druidové momentálně nebyli doma, ale to nám nevadilo. Nikdo se totiž nezdál být nemocný. Oběd byl skvěle připraven a po zákusku dle vlastního výběru - vyhrál nanuk a zmrzlina - jsme v pořádku dorazili domů. Spokojenost, krásné počasí a pohoda nás provázely. Děkujeme všem zúčastněným.

Vylet Nasavrky 04 Vylet Nasavrky 20 Vylet Nasavrky 27 Vylet Nasavrky 35
 camera Další foto...      

I. Benešová, T. Kopová.