Oznámení školní jídelny

  Vážení strávníci,
  děkujeme za vaše návrhy jídel pro školní jídelnu. Některé třídy napsaly menu, které se vaří běžně, některé měly úplně nové nápady.

  Z jídel, které byste chtěli, abychom vařili, a nevaříme, je na prvním místě smažák a hranolky s tatarkou, tortilla, sushi, palačinky, různé dezerty. Musím vás zklamat. Školní stravování se řídí Vyhláškou o školním stravování, na jejímž základě jsme povinni plnit tzv. spotřební koš (maso, ryby, luštěniny, ovoce, zelenina, mléko, mléčné výrobky atd.). Dále nám omezuje i smažené jídlo, tučné a neměli bychom skoro vůbec solit. Tato vyhláška vůbec nepovoluje mít na stole slánky, abyste si sami mohli dochutit jídlo.

  Další faktorem, který hraje velkou roli, je cena obědu. My vám vaříme od 26,- do 30,- Kč dle věkových kategorií. Do těchto peněz se musíme vejít. Asi sami víte, že za tyto peníze si dnes nekoupíte ani párek v rohlíku, natož celý oběd v restauraci. I tak se snažíme zařadit jídla, která se běžně ve školních jídelnách nevaří, např. hamburger nebo pizza. Uvědomte si, že vaříme 300 až 400 jídel denně. Vydává se i 100 jídel během jedné hodiny. Bohužel poukazuji na přípravu tortilly, která se musí připravit přímo strávníkovi, tj. čekací doba cca 15 min se zapečením na jednu porci, a to nemůžeme stihnout.

  Bohužel mnoho strávníků ani neochutná uvařené jídlo a již vyhazuje nebo kritizuje. Chtěli byste přidat ovoce a zeleninu, a přitom si ji třetina z vás nevezme. Nechcete ryby a od září nám MŠMT nařídí zvýšit počet jídel s rybou. Takže to nemáme jednoduché.

  Ještě jednou děkujeme za vaše podměty. Jídla, která jste si napsali, Vám příští rok (s přihlédnutím ke spotřebními koši a našim možnostem) uvaříme. Snažíme se vařit tak, aby vám chutnalo.  Pro nás je odměnou vaše přidávání, úsměv i poděkování.

  Ceny školních obědů

  Od září 2024 dojde ke zdražení obědů pro žáky o 2,- Kč

  1.kategorie (7-10 let) 28,- Kč trvalý příkaz 616,- Kč
  2.kategorie (11-14 let) 30,- Kč trvalý příkaz 660,- Kč
  3.kategorie (15 a více) 32,- Kč trvalý příkaz 704,- Kč
  Věk strávníka odpovídá věku dovršenému v daném školním roce (1.9. – 31.8.)

  Cizím strávníkům navyšujeme oběd o 3,- Kč cena obědu 90,- Kč

  Jana Augustinová

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality