V pátek 22. října se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníků akce „Přehlídka středních škol Pardubického kraje“ v Enteria aréně. Měli možnost, seznámit se s nabídkou oborů jednotlivých škol a vybrat si obor, který by pro ně mohl být ten pravý.

Přehlídka byla velmi zajímavá, žáci potkali mimo jiné bývalé spolužáky ze základní školy, vyzkoušeli si praktické činnosti a mohli ochutnat různé dobroty či jiné občerstvení.

veletrh skol 1 veletrh skol 2 veletrh skol 3 veletrh skol 4

Jan Brožek

Ve středu 20.10. se 2.A a 2.B vydala na průzkum stavby rybníka Podrybníčky. Seznámili jsme se s pojmem hráz a proč je zpevněna, prohlédli jsme si stavidlo a objevili, kudy při vypouštění odtéká voda a kam. Hledali jsme, jak se voda do rybníka dostane.

Exkurze Choltice rybnik 01 Exkurze Choltice rybnik 08 Exkurze Choltice rybnik 09 Exkurze Choltice rybnik 12
 camera Další foto...

Mgr. Ivana Benešová

Dne 13. října k nám do školy zavítala paní Andrea z České spořitelny. Tato společnost se snaží podporovat finanční gramotnost dětí. Jako první se nám paní Andrea představila, a pak jsme se všichni dali do práce. Nejdřív jsme se bavili o pojmu peníze. Kde se berou, jak je získáváme. Mluvili jsme o České národní bance, která peníze posílá do oběhu. Někteří byli velice překvapeni, když zjistili, že se peníze netisknou v bankomatu. Naučila nás pojmy, jako jsou příjmy a výdaje. Také jsme se dozvěděli, že staré rčení „bez práce, nejsou koláče“ je opravdu pravdivé. Teď už víme, že i když máme platební kartu, tak pokud nemáme na účtu peníze, tak si nic nevybereme. Hodina uběhla jako voda a pak nastalo loučení. Dostali jsme pracovní sešit, ve kterém se dozvíme další zajímavosti. Tento program se velmi vydařil.

Abeceda penez 02 Abeceda penez 03 Abeceda penez 06 Abeceda penez 08
 camera Další foto...

Paní Dlouhá poté navštívila i 4.B. Povídala si s námi o tom, jak se získávají a utrácejí peníze, jak správně hospodařit, jaký můžeme mít rozpočet. Vysvětlila nám základní pojmy a měli jsme možnost si to pak vyzkoušet formou interaktivní hry – Závody mazlíčků. Dostali jsme pracovní sešit, ve kterém budeme pokračovat i dál, a zároveň si zkusíme i zazávodit.

Abeceda penez 16

Mgr. Tereza Kopová

EDL

Evropský den jazyků je akce, kterou uspořádala Rada EVROPY společně s Evropskou unií. Poprvé se DEN jazyků slavil v roce 2001. Mezi hlavní CÍLE tohoto dne patří:

• šířit POVĚDOMÍ o rozmanitosti jazyků a vícejazyčnosti;
  • připomenout VÝZNAM/NUTNOST výuky cizích jazyků;
  • podporovat děti i dospělé, aby se nebáli učit cizím jazykům.

Evropský den jazyků chce mimo jiné připomenout, že v Evropě existuje VÍCE než 200 jazyků. Sice nemůžeme znát všechny, ale mnoho z nich SLYŠÍME běžně, když cestujeme, studujeme, pracujeme, POSLOUCHÁME hudbu nebo SLEDUJEME filmy.

Letos se ke Dni Evropských jazyků zapojila i naše škola a žáci 7., 8. a 9. tříd si vyzkoušeli rozpoznávat různé Evropské jazyky, obohatili si slovní zásobu o slova „děkuji“ v několika jazycích a hledali rozdíly mezi Slovenským a Českým jazykem.

Mgr. Martina Hanušová

Žáci 7.b využili nabídku Gymnázia a Střední odborné školy Přelouč a účastní se projektu I-KAP II - Úprava fotografií v programu Adobe photoshop. Pro naše čtyři sedmáky je to velmi zajímavá zkušenost s atraktivními výsledky. Děkujeme za zapojení do projektu a těšíme se na další části s názvy Ořez a výroba leporela a Šablony a potisk triček.

Krouzky na gymplu 1 Krouzky na gymplu 2 Krouzky na gymplu 3 Krouzky na gymplu 4

Mgr. Zuzana Vyhnálková

Stejně jako každý rok, i v letošním roce proběhlo fotografování prvňáčků...

1.A 1.B