Dne 26. 3. 2024 se naše škola poprvé zúčastnila krajského kola Soutěže ve španělském jazyce,  ve kterém Monika Havlíková (9. B) velice úspěšně prokázala, že komunikovat  v běžných situacích v cizím jazyce se můžeme naučit za pouhý rok a půl. Blahopřejeme Monice ke čtvrtému místu a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Blanka Váňová

Ve středu 6. 12. 2023 se naše žákyně  Nikol Kožená z 9. A a Veronika Mňuková z 9. B zúčastnily prezenční části soutěže Agyslingua pořádané Anglickým gymnáziem, SOŠ a VOŠ v Pardubicích.

Po úspěšném zpracování vlastního videa na téma Co nás činí šťastnými a co nešťastnými prokázaly v této části výborné znalosti angličtiny nejen v oblasti gramatiky a slovní zásoby, ale také ve schopnosti porozumět poslechu a hovořit plynně anglicky na zadaná témata, a to v úrovni B1.  Žákyním blahopřejeme a děkujeme Mgr. M. Hanušové za přípravu žákyň na soutěž.

Mgr. Blanka Váňová

Olympiáda v českém jazyce se řadí mezi velmi obtížné soutěže. Soutěžícímu nestačí umět pravopis, ale musí mít jazykový cit, širokou slovní zásobu a zvládnout významové nuance slov. Školní kolo proběhlo na naší škole ve čtvrtek 30. 11. a zúčastnilo se ho celkem 22 žáků z 8. a 9. tříd. Nejlepších výsledků dosáhli Monika Havlíková z 9.B a Vilém Hladík z 8.B. Oba postupují do okresního kola, které se uskuteční na konci ledna příštího roku v Pardubicích. Náhradníky na 3. a 4. místě jsou Veronika Mňuková z 9.B a Nicol Kožená z 9.A. Všem soutěžícím děkujeme za účast a ochotu pracovat nad rámec běžných školních povinností.

Mgr. Eva Nevečeřalová

David Kolar

Dne 4.11.2023 se žák naší školy David Kolář zúčastnil rybářské soutěže na Slavíkových ostrovech a ve své kategorii ve velké konkurenci vyhrál. Gratulujeme a přejeme hodně dalších úlovků!

Mgr. Iva Sedláčková, ředitelka školy

Krajská knihovna v Pardubicích vyhlásila v lednu 2023 již 29. ročník celostátní literární soutěže O pardubický pramínek. Účastníci letošního kola zpracovávali libovolný prozaický text na téma Tak jsem tady...  Maja Křemenáková, Sofie Kišová a Valérie Kočová, žákyně 6. B, si s tímto tématem výborně poradily. Jejich práce bohužel nedosáhly na stupně vítězů, avšak svou snahou, pílí a originálním uchopením zadání se minimálně pro mě staly vítězkami.

Mgr. Barbora Nermuťová

V pátek 12. května si žáci 7. a 8. třídy změřili síly se žáky ze škol Pardubicka.

Tématem byla první pomoc. Kromě praktického poskytnutí první pomoci, sestavení nosítek, obvazové techniky a testu z teorie první pomoci si vyzkoušeli i test, který si pro ně připravili hasiči. Ze soutěže si přivezli nové zkušenosti i drobné dárky, které pro ně připravil ČČK Pardubice. Všem účastníkům děkujeme za reprezentaci školy a doufáme, že příští rok budou ještě úspěšnější.

mlady zdravotnik 01 mlady zdravotnik 02 mlady zdravotnik 03 mlady zdravotnik 04

Mgr. Hana Ošlejšková