Pangea VojtaV pátek 14. června 2024 se Vojta Nevečeřal ze 7. B zúčastnil ve Velkém kongresovém sále Nové budovy Národního muzea finálového kola matematické soutěže Pangea a jeho úspěch je obrovský. Vojta totiž obsadil 7. místo, a to v konkurenci 347 žáků ze 191 různých českých škol.

  Moc gratulujeme!

  Mgr. Blanka Váňová

  Masarykova chata 1. den

  Po příjezdu ma Masarykovu chatu jsme se ubytovali na pokojích. Po obědě jsme se vydali prozkoumat okolí a při té příležitosti si děti zahrály poznávací hru a stavěly z přírodnin domečky a bunkry.

  Svp 3AB 1den 03 Svp 3AB 1den 07 Svp 3AB 1den 23 Svp 3AB 1den 39
  camera Další foto...      

  Masarykova chata 2. den

  V úterý byl celodenní výlet - pěšky z kopce do Deštného, tam jsme strávili pár hodin v lanovém parku. Cesta zpět do strmého byla náročnější, ale na večerní aktivity už byly děti opět v plné síle 😀

  Svp 3AB 2den 04 Svp 3AB 2den 05 Svp 3AB 2den 31 Svp 3AB 2den 40
  camera Další foto...      

  Masarykova chata 3. den

  Dnešní den byl po včerejším výšlapu spíše odpočinkový. Celý den jsme strávili u chaty. Dopoledne proběhla olympiáda nejen ve sportovních disciplínách. Odpoledne si děti vyráběly náramky a den byl zakončený postřehovou hrou.

  Svp 3AB 3den 04 Svp 3AB 3den 02 Svp 3AB 3den 31 Svp 3AB 3den 34
  camera Další foto...      

  Masarykova chata 4. den

  Dopoledne děti pracovaly ve skupinách na stanovištích. Na každém stanovišti byla připravena otázka týkající se přírody. Po obědě, po krátkém poledním klidu, jsme se vydaly na Velkou Deštnou, kde jsme vystoupili na rozhlednu. Večer nechybělo tradiční opékání buřtů a stezka odvahy.

  Svp 3AB 4den 04 Svp 3AB 4den 18 Svp 3AB 4den 26 Svp 3AB 4den 37
  camera Další foto...      

  Mgr. Vítězslava Stodolová

  Pátek 14. 6. 2024 byl pro prvňáčky významným dnem. Po celoročním tréninku čtení předvedli před váženou porotou a před publikem, složeným převážně z rodičů a jiných příbuzných, že už znají nejen téměř všechna písmena abecedy, ale že zvládnou čtení, básničky i písničku. Počasí nám bylo nakloněno, takže se celá akce mohla konat na terase za knihovnou a v přiložené fotogalerii uvidíte i jak děti přísahaly, že budou dobrými čtenáři a že se budou ke knížkám pěkně chovat. Z „pasování“ si děti odnesly nejen knížky se čtenářským průkazem do knihovny, ale také dobroty, a hlavně tričko čtenáře.

  Přejeme dětem hodně krásných zážitků s knížkami.

  Pasovani na ctenare 1A 09 Pasovani na ctenare 1A 14 Pasovani na ctenare 1B 09 Pasovani na ctenare 1B 17
  camera Další foto...      

  Mgr. Zuzana Bílková

  Druhý červnový týden si druháci náramně užili školy, teda neškoly. Ve škole se učili jen v pondělí, Úterý strávili v Čáslavi. Čekali je dva vzdělávací a tvořivé programy. V galerii se seznámili s tiskem, vytvořili svá umělecká díla a prohlédli si výstavu k výročí úmrtí Jana Žižky. U rybníku Homolka je čekal badatelský program Hmyz. Naučili se lovit hmyz do smýkací síťky. 

  Od středy do pátku je ale čekalo větší dobrodružství- Škola v zahradě. Všichni to brali jako trénink na Školu v přírodě na příští rok. Procházky, hry, luštění, výroba světlušek a brouků, zdobení kšiltovek, stavění domečků, hledání čtyřlístků, příprava jídla i stezka odvahy nám vyplnily všechen čas. Přestože si nestýskali, všichni v pátek v poledne moc rádi viděli své rodiče a těšili se domů (asi hlavně na svou postýlku:-) ).

  Jen malá statistika:

  • Km v nohách: středa  cca 22km, čtvrtek cca 10km , pátek cca 2 km 🙂
  • Nalezeno cca 100 čtyřlístků.
  • Ošetřených odřenin, pořezání travou 5x.
  • Odvážných 34.(29+5)
  • Nevyspalých: 4 dospělí.

  Jídlo, spaseno ve 31 dětech: 2 noci , 2,5 dne:

  Brambory 10kg, špekáčky 4kg, cibule 1kg, rohlíky 50ks, chleba 2 pecny, 3 kg mrkve, 8 ks okurek, 2ks červené melouny, 
  4 ks "žvýkačkové" oranžové melouny, sáček třešní. 
  všechny buchty, šneky, tousty, muffiny od maminek...
  obědy ve školní jídelně...

  skola v zahrade vylet 2AB 01 skola v zahrade vylet 2AB 17 skola v zahrade vylet 2AB 13 skola v zahrade vylet 2AB 15
  camera Další foto...      

  M. Brožová, L. Jiřišťová, K. Říhová, M. Šebestian

  Pardubicky praminek

  Literární soutěž O pardubický pramínek vyhlašovaná Krajskou knihovnou v Pardubicích má mnohaletou tradici. Letošní téma znělo Prstem po mapě.

  Naši žáci se již několikrát pokusili zaujmout porotu svým spisovatelským uměním a letos to dopadlo výborně. Žákyně Eliška Mládková ze 6. A obsadila 1. místo ve své kategorii. Sice si nemohla užít slavnostní vyhlášení vítězů v pardubickém sále Jana Kašpara, o ceny však nepřišla.

  Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

  Mgr. Eva Nevečeřalová

  Dne 11. června pomáhaly žákyně naší základní školy na akci Malování bez hranic. Akci pořádala SDS Další cesta ve spolupráci se Základni školou Choltice a MAS Železnohorský region.

  Jednalo se o výtvarný workshop. Žákyně pomáhaly zajistit pohoštění a také vypomohly s malováním na kameny a abstraktním malováním na kartony metodou Pouring. Žákyně nabyly zkušenosti s finanční gramotností, pohostinstvím a sociální prací.

  Malovani bez hranic 01 Malovani bez hranic 02 Malovani bez hranic 03 Malovani bez hranic 04

  Mgr. Dita Hrdličková

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality