V letošním školním roce děti opět navštěvují 4 oddělení. V každém oddělení je dětem nabízena tvořivá a odpočinková činnost. Při výtvarných a pracovních činnostech pracují s přírodninami, papírem, látkou a dalšími materiály. Odpočinek v družinách společně trávíme s knihou. Hrajeme hry pro upevnění kolektivu. Dostatek pohybu mají děti na školním dvorku, v tělocvičně a při procházkách v blízké oboře. Školní dvůr navštěvujeme za příznivého počasí každý den. Doufáme, že revitalizace školního dvora začne co nejdříve.  Usilujeme o vybudování bezpečného a inspirujícího místa nabízejícího dětem prostor k fyzické aktivitě, kreativitě a sociální interakci. Spolupracujeme také s Knihovnou městyse Choltice.

Po celý školní rok si můžete prohlédnout fotografie z činností školní družiny na internetových stránkách školy.

Druzina 24 25 01 Druzina 24 25 26 Druzina 24 25 31 Druzina 24 25 47

Markéta Zářecká

Na konci loňského školního roku se nám bohužel díky vysoké absenci a nemocnosti nepodařilo nocovat ve škole. Tuto akci jsme proto uskutečnili ze čtvrtka na pátek 26. - 27. září.

Sešli jsme se v 17 hodin a vzhledem k ne příliš přívětivé předpovědi počasí jsme rychle rozdělali oheň a opekli buřty. Byly výborné!

Ještě za mírného mrholení si děti stihly na zahradě zahrát ve skupinách písmenkovou soutěž a pak už jsme se uchýlili do bezpečí a sucha školy.

Když si všichni připravili pelíšky na noc, utvořili dvojice a postupně se vydali na večerní stezku odvahy po temných chodbách školy. Nikdo se neztratil, takže byli všichni po zásluze odměněni a po pohádce na dobrou noc jsme se uložili ke spánku.

Ráno nám pak v kuchyni uvařili čaj a my jsme si pochutnávali na dobrotách, které nám připravily maminky. Dodatečně děkujeme a těšíme se na další akci.

Spani ve skole 2B 01 Spani ve skole 2B 05 Spani ve skole 2B 15 Spani ve skole 2B 28
    cameraDalší foto...

Z. Bílková, I. Kubová, I. Ugrinová

Z týdnu od 7. 10. – 11. 10. se děti v 1. A setkávali skoro každý den s jablíčky.

Řekli jsme si, co vše jablko obsahuje, jak je pro nás prospěšné. Také jsme si řekli, co vše může být jablko a co vše může být ohryzek. Hlavně ten ohryzek skoro všechny překvapil. V českém jazyce jsme s jablíčky četli, v matematice jsme zvládali počítat.

Uprostřed týdne jsme se pustili i do pečení. Upekli jsme si štrůdl. Všichni krásně oloupali jablíčko, pak ho i nastrouhali, nakonec vše nanesli na listové těsto. Jelikož pak už nám zvonilo na konec vyučování, museli jsme si na dobrůtku počkat do druhého dne. Nakonec jsme se dočkali a svůj výtvor ochutnali. Všichni ho ochutnali, i když věděli, že jim doma štrůdl nechutná, tak to zkusili. Někdo byl spokojený, jiný zas dával pryč rozinky, někomu nakonec stejně jako doma nechutnal.

Každopádně týden to byl velmi povedený.

Jablickovy tyden 02 Jablickovy tyden 19 Jablickovy tyden 22 Jablickovy tyden 34
    camera Další foto...

Mgr.Tereza Kopová

Dne 10.10. 2024 proběhlo v klubovně hravé odpoledne pro luštitele. Děti měly možnost vyzkoušet různé druhy rébusů, hlavolamů a křížovek. Těšíme se na další pokračování.

Odpoledne lustitele 01 Odpoledne lustitele 02 Odpoledne lustitele 03 Odpoledne lustitele 04

Renata Štědroňová

Dne 2.10.2024 v knihovně proběhlo další tvořivé odpoledne, tentokrát na téma korálkování.

Koralkovani 2 10 01 Koralkovani 2 10 02 Koralkovani 2 10 03 Koralkovani 2 10 04

Monika Čermáková

Dne 1. října se na hřišti v Cholticích konalo vystoupení skupiny sokolníků a chovatelů dravých ptáků Seiferos, kterého se zúčastnily děti ze základní a mateřské školy Choltice. Čtyři žáci měli jedinečnou příležitost vyzkoušet si vypustit ptáky a přivolat je zpět na ruku. Děti byly nadšené a získaly mnoho nových poznatků o životě těchto fascinujících tvorů. Navzdory nepříznivému počasí se akce vydařila a všichni účastníci odcházeli s úsměvem na tváři.

Seiferos 02 Seiferos 13 Seiferos 16 Seiferos 24
    camera Další foto...