Dovednosti z českého jazyka využijeme napříč všemi předměty. I v prvouce. K získání nových informací potřebujeme umět nejen číst mechanicky, ale hlavně s porozuměním – tj. vědět, co čtu, vyhledat v textu informaci, kterou právě potřebuji, přečíst si instrukce a odpovědět na otázky. To vše využíváme i v prvouce. Několik hodin věnujeme rozdělení živočichů, jejich přirozenému prostředí, vývoji, způsobu života. Abychom si vše lépe zapamatovali, tvoříme si knížku. K jednotlivým skupinám musíme vyhledat údaje, zapsat, vybrat si několik konkrétních živočichů, nakreslit nebo nalepit obrázek a podle textu u živočicha popsat, kde žije, čím se živí atd. Knížku si nalepíme do sešitu z prvouky.

Prvouka tvorime knizku 01 Prvouka tvorime knizku 02 Prvouka tvorime knizku 07 Prvouka tvorime knizku 09

Mgr. Radmila Falgenhauerová

McDonald Cup Prelouc11. dubna se uskutečnilo okrskové kolo McDonald´s Cup v Přelouči pro žáky 1.-3. a 4.-5. třídy. V kategorii A tj. 1.-3. třída bylo přihlášeno 5 škol a v kategorii B 4.-5. třída 6 škol. V kategorii A naši borci nepoznali chuť porážky a po výsledcích 19:0, 9:0, 11:1 a 4:3 svoji kategorii vyhráli. Starší kluci taky neprohráli žádný zápas, ale s budoucími vítězi ze ZŠ Chvaletice pouze remizovali 3:3, a bohužel díky horšímu skóre 26:10 oproti 43:7, skončili na druhém místě.

Do okresního kola, které se bude konat 25. dubna, postoupili pouze vítězové jednotlivých kategorií.  Z kategorii A jsme to byli my a spolu s námi postupuje ZŠ Chvaletice.

Držte našim klukům a holkám pěsti v dalším kole.

Ing Jan Brožek

První jarní fotbalový turnaj uspořádala naše škola pro žáky 7.-9. tříd v pátek 5. dubna. Bohužel se na tento turnaj přihlásily pouze tři školy. Krom nás ještě obě školy z Přelouče, a to ZŠ Smetanova a ZŠ Masarykovo náměstí. Zápas trval 2x15 minut a o vítězi se rozhodovalo v posledním zápase mezi ZŠ Choltice a ZŠ Masarykovo náměstí. Choltičtí dvakrát v zápase dotahovali a utkání skončilo remízou 2:2. O vítězi tedy rozhodlo skoré, a zatímco my jsme porazili ZŠ Smetanova pouze 5:0, tak ZŠ Masarykova zvítězila 9:0, a díky tomu tento turnaj vyhrála. Do okresního kola postoupily první dvě školy.

Ing. Jan Brožek

Můžete se podívat na nové fotografie z jednotlivých oddělení školní družiny.

volnočasové aktivity březen Měsíc knihy velikonoční tvoření krmítka
    Z cinnosti druziny 70 Z cinnosti druziny 85 Z cinnosti druziny 106 Z cinnosti druziny 80

Markéta Zářecká

Naši šesťáci se nových výzev nebojí. V hodinách Základy robotiky se seznamují mimo jiné i s ovládáním různých robotů. Teď jsou na řadě malé létací stroje - drony. Řada žáků má už s létáním s dronem zkušenosti, pro některé je to poprvé. Věřím, že si všichni přijdou na své.

Robotika 6 AB drony 02 Robotika 6 AB drony 04 Robotika 6 AB drony 07 Robotika 6 AB drony 08

Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS

V úterý 2.4.2024 jsme navštívili choltickou knihovnu.

Radka Zelenková nám na požádání připravila k našemu širšímu školnímu projektu téma Národopisné oblasti Čech a Moravy. Nejdříve jsme se podívali na videa lidových tradic a tanců a pokusili jsme se zapamatovat typické prvky několika oblastí na připravených obrázcích. Videa byla doplněna barevnými velkými obrázky krojů. Dokonce jsme mohli ustrojit jednu dívenku do krásného kyjovského kroje, který nám zapůjčila paní učitelka Bílková. Děti se pak rozdělily do skupin a hrály hru na vyhledávání malých obrázků z oblastí, které pak lepily do připravených map. Potěšení z pobíhání a pátrání umocňovalo pomyšlení na prvenství a vidina sladké odměny. Tou byl valašský povidlový frgál od paní Reginy Bornové a velký chodský koláč od paní učitelky třídní.

Užili jsme si to jako vždy, děkujeme Radce i zúčastněným dospělým a těšíme se příště.

4A knihovna 02 4A knihovna 10 4A knihovna 21 4A knihovna 27

Mgr. Ivana Benešová