Co se vám vybaví, když se řekne „voda“? Přemýšleli jste někdy o tom, kde se voda bere? Jestli ji umíme vyrobit a jestli jí máme na Zemi dost pro všechny? Tušíte vůbec, jak zajímavá voda je a kolik podob má? A chcete se o vodě dozvědět víc? My jsme chtěli, a tak se naše první oddělení vydalo do knihovny.  Paní knihovnice Radka nám připravila velmi zajímavý program o vodě. Zkoušeli jsme pokusy, ochutnali jsme vodu z vodovodního kohoutku a ze studánky. Hlavně jsme si ale povídali o vodě. Čas nám rychle ubíhal a museli jsme se vrátit zpátky do školy. Děkujeme Radce za příjemné odpoledne s vodou a těšíme se na další návštěvy u ní v knihovně. Na závěr se můžete  podívat na několik fotografií z této  akce.

Knihovna voda 02  Knihovna voda 03  Knihovna voda 04  Knihovna voda 13
camera Další foto...

Markéta Zářecká

12.5.2022 jsme jeli do Prahy. Navštívili jsme Muzeum Karla Zemana. Muzeum bylo moc zajímavé, vyzkoušel jsem si různé exponáty a vyrobil si lampičku ze starých filmů. Pak jsme pluli po Vltavě parníkem. Užil jsem si na cestě tam i zpět vlak. Už se těším na další výlet.

Marek Dvorský 4.A

vylet 4A 01  vylet 4A 02  vylet 4A 03  vylet 4A 04

Dne 12. května jsme zakončili projekt Jules Verne návštěvou Prahy, konkrétně návštěvou Muzea Karla Zemana. Celá expozice je pro žáky poutavá svou interaktivitou. Všechny exponáty si mohli nejenom osahat, ale i vyzkoušet. Zároveň se dozvěděli, jak se dříve točili dobrodružné filmy, ocitli se v kulisách a byli vtáhnuti přímo do filmu. Prohlédli si Prahu, zopakovali si pověsti o sv. Václavu, Bruncvíkovi..., podpluli Karlův most na lodi a užili si krásného dne ve svém třídním kolektivu.

Výlet se vydařil a všichni jsme si ho užili.

Mgr. Bc. Renáta Šťastná

Holky a kluci z 6. ročníku se ve dnech 11. a 12. května zúčastnili turnaje ve vybíjené v Moravanech. Obě družstva obsadila 7. místo.

Vybijena 01  Vybijena 02  Vybijena 03

Marcela Švábová

To jsme si hezky užili den… 4. května jsme se v rámci projektu k volbě povolání zúčastnili Technohrátek na SOŠ a SOU Třemošnice. Dopoledne jsme se seznamovali se školou a studijními obory, které nabízí. Provázeli nás učitelé             i studenti. Měli jsme možnost si vyzkoušet práci s kovem a se dřevem. V průběhu dopoledne jsme získávali body. Pak následovaly soutěže. V první polovině jsme byli na čele, ale pak nás zradilo odkrývání obrázků a nakonec jsme se v této disciplíně umístili na bramborové příčce. Pak byly vyhlašovány výsledky dopolední části. Výsledky byly vyhlašovány od posledního místa. S každou další příčkou narůstala naše nervozita a napětí. A stále jsme neslyšeli jméno naší školy, stále nic… až nakonec. Stali jsme se vítězi. Odvezli jsme si ovocný dort, kytičku z muffinů a poukaz na paintball do Břehů. Tímto bychom za vše chtěli poděkovat všem organizátorům.

Technohratky Tremosnice 01 Technohratky Tremosnice 02 Technohratky Tremosnice 03 Technohratky Tremosnice 04

Mgr. Hana Ošlejšková a 12 osmáků

Večer po škole jsme se sešli před ZŠ, po odložení věcí jsme si hráli na zahradě, opékali buřty a hráli na kytaru. Když byla tma hráli jsme noční hru s baterkami a po desáté hodině šli spát. Druhý den jsme měli dobrou snídani a pak se normálně učili. Bylo to fajn.

Ondřej Pardus 4.A

Prespavani ve skole 01 Prespavani ve skole 02 Prespavani ve skole 03 Prespavani ve skole 04

V rámci mezipředmětového projektu Jules Verne (dobrodružství a děti) se 4.A zúčastnila přespávání ve škole. Celý večer byl tématicky zaměřený na J. Verna. Povídali jsme si o něm, četli ukázku z knihy Dva roky prázdnin, promítali si krátký film K. Zemana (navštívíme 12.5. jeho muzeum v Praze). Duch kapitána Nema z Tajuplného ostrova si pro nás připravil stezku odvahy, na jejímž konci odvážlivci dostali i nějaký pamlsek.

Následující dny jsme v české jazyce, matematice i výtvarné výchově pracovali s textem z knihy Dva roky práci, počítali napříč letopočty, napsali kapitánu Nemovi dopis, vypracovali mapu k pokladu a ilustrovali příběh kombinovanou technikou.

Mgr. Bc. Renáta Šťastná

Na turnaji McDonald Cup v malé kopané naši fotbalisté postoupili z 1. místo okrskového kola do okresního finále, které se konalo 28. 4. v areálu Pamako v Pardubicích. Tam se utkali s dalšími třemi nejlepšími týmy okresu, tj. ZŠ Benešovo náměstí, ZŠ Ohrazenice a ZŠ Dříteč. Ve velmi vyrovnané skupině, kde všechna utkání krom jednoho skončila remízou 1:1 nebo 0:0, rozhodlo o našem celkovém prvenství vítězství 3:1 nad ZŠ Ohrazenice.  Dne 9. května se tak již po třetí za sebou zúčastní naše škola krajského finále McDonald Cup v areálu Pod Vinicí v Pardubicích, kde se střetnou s nejlepšími školami z chrudimského, ústeckého a svitavského okresu. Přijeďte podpořit naše nadějné fotbalisty.

Ostatní ročníky takové štěstí neměli a žáci 4. a 5. třídě po bojovném výkonu skončili na čtvrtém místě v McDonald Cupu a žáci 7. – 9. tříd taktéž na čtvrtém místě v okrskovém kole v malé kopané.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci a chlapcům v 1. – 3. třídě přejeme hodně úspěchů v krajském finále.

McDonald Cup 07 McDonald Cup 20 McDonald Cup 27 McDonald Cup 31
 camera Dalčí foto...