Dne 13. 3. 2023 jsme se spolužáky z 7. - 9. ročníků navštívili Východočeské divadlo v Pardubicích. Divadelní představení Showtime od studia LAIK, jehož režisérem je Zdeněk Rumpík, bylo o dětech z dětského domova. Domovu hrozilo zavření, ale děti se nevzdávaly, bojovaly o něj a nakonec zvítězily.  Divadelní hra poukazovala na to, že nelze soudit lidi dle místa, odkud pochází. Nezáleží na tom, jestli je člověk chudý nebo bohatý. Všichni jsme nakonec stejní, a proto bychom se měli mezi sebou chovat rovně a spravedlivě. 

Líbilo se nám, že hra byla pojatá jako muzikál a herci byli především teenageři.

Jsme rády, že jsme do divadla zavítaly.

žákyně 9. ročníku

Tento školní rok žáci 3. a 4 . ročníku, v období od 22.11.2022 do 31.1.2023, jezdili každé úterý na plavecký výcvik. Některé děti se bály, ale nakonec svůj strach překonaly. Všichni výcvik úspěšně zvládli a dostali mokré vysvědčení.

Plavani 04 Plavani 15 Plavani 21 Plavani 35
camera Další foto...      

Mgr. Tereza Kopová + kolegyně

Dne 23.2.2023 se žáci z osmých tříd zúčastnili projektového dne v rámci I KAP II na GyaSoŠ v Přelouči. Tentokrát na téma Sítotisk. Vyzkoušeli jsme si postup při grafickém zpracování návrhu, nanášení barvy na zkušební papír i finální sítotisk na textil. Naše snaha byla korunována úspěchem a každý účastník obdržel vlastnoručně potištěnou tašku.

Děkujeme a těšíme se na další zajímavý projektový den.

Projekt I KAP II 01 Projekt I KAP II 03 Projekt I KAP II 22 Projekt I KAP II 23
camera Další foto...      

Mgr. Zuzana Vyhnálková DiS

Letos naši sedmáci vyrazili na týdenní lyžařský kurz do Jizerských hor na chatu Slovanka. Po lyžovačce na sjezdovkách střediska Severák nás zde čekalo výborné jídlo, dočkali jsme se i borůvkových knedlíků se šlehačkou a čokoládou. Počasí bylo vskutku aprílové. Zažili jsme sluníčko, déšť i chumelení. Navštívili jsme přehradu Josefův Důl, kde jsme si prohlédli také vnitřní prostory hráze a dozvěděli se, že zásobuje vodou město Liberec a poskytuje vodu na zasněžování sjezdovek i na Severáku. Večer jsme hráli společenské hry nebo zpívali u kytary. Ten poslední byl taneční. Moc jsme si to užili.

Lyzak 2023 004 Lyzak 2023 017 Lyzak 2023 069 Lyzak 2023 115
camera Další foto...      

Mgr. Marcela Švábová

Po vánočních prázdninách se prvňáčci vrhli pilně do práce.  S odhodláním čtou, píší a počítají. Nezanedbávají  ale ani pohyb, zpěv, tanec, malování a vyrábění. Učí se slušnému chování a komunikaci i mimo školu.  Za nemalé úsilí dostali své první vysvědčení. To bylo potřeba náležitě oslavit ...  návštěvou cukrárny a pochlubit se ...  ve školce.  Učí se i tradicím. Masopust si užili projektovým dnem a společným učením obou tříd. Zakončili ho karnevalovým rejem v tělocvičně.  Těší se na další nejen učební výzvy, společné zážitky a dobrůtky.

1A sankovani 29 1A cukrarana 08 1AB karneval 12
  camerasáňkování 25.1.2023  cameranávštěva cukrárny 1.2.2023 camerakarneval 15.2.2023 

 

 Marie Brožová, Karolína Říhová a Lenka Jiřišťová

V úterý 21. 2. jsme celý den věnovali tradici Masopustu. Ze dvou krátkých filmů jsme se dozvěděli, odkud tradice pochází a jaké zvyky se s ní pojí. V dalších hodinách jsme vyplňovali pracovní listy s masopustní tématikou, na kterých jsme si opakovali znalosti z ČJ, M a Vlastivědy. Na závěr jsme utvořili 3 skupiny a zkusili jsme figuríny „obléknout“ do masopustních masek. Jak jsme byli úspěšní, můžete posoudit na fotografiích.

masopust 1 masopust 2 masopust 3

Mgr. Zuzana Bílková