Holky a kluci z 6. ročníku se ve dnech 11. a 12. května zúčastnili turnaje ve vybíjené v Moravanech. Obě družstva obsadila 7. místo.

Vybijena 01  Vybijena 02  Vybijena 03

Marcela Švábová

Na turnaji McDonald Cup v malé kopané naši fotbalisté postoupili z 1. místo okrskového kola do okresního finále, které se konalo 28. 4. v areálu Pamako v Pardubicích. Tam se utkali s dalšími třemi nejlepšími týmy okresu, tj. ZŠ Benešovo náměstí, ZŠ Ohrazenice a ZŠ Dříteč. Ve velmi vyrovnané skupině, kde všechna utkání krom jednoho skončila remízou 1:1 nebo 0:0, rozhodlo o našem celkovém prvenství vítězství 3:1 nad ZŠ Ohrazenice.  Dne 9. května se tak již po třetí za sebou zúčastní naše škola krajského finále McDonald Cup v areálu Pod Vinicí v Pardubicích, kde se střetnou s nejlepšími školami z chrudimského, ústeckého a svitavského okresu. Přijeďte podpořit naše nadějné fotbalisty.

Ostatní ročníky takové štěstí neměli a žáci 4. a 5. třídě po bojovném výkonu skončili na čtvrtém místě v McDonald Cupu a žáci 7. – 9. tříd taktéž na čtvrtém místě v okrskovém kole v malé kopané.

Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci a chlapcům v 1. – 3. třídě přejeme hodně úspěchů v krajském finále.

McDonald Cup 07 McDonald Cup 20 McDonald Cup 27 McDonald Cup 31
 camera Dalčí foto...

Ing. Jan Brožek

Dne 16. 12. proběhl v malé tělocvičně druhý ročník vánočního turnaje v dodgeballu smíšených družstev (dodgeball = americká vybíjená). Turnaj byl určen pro žáky druhého stupně a zúčastnily se ho 4 smíšené týmy. Vítězem se stal tým chlapců 7.A, s hráčkou z 9.A. Druhé místo obsadilo smíšené družstvo 8. tříd. Třetí místo získal tým z 9. třídy. Statečně bojovaly i dívky ze 7. třídy doplněné o jednoho spolužáka.

Turnaj probíhal na opravdu vysoké úrovni, děkujeme všem zúčastněným a budeme se těšit na příště.

Ing. Jan Brožek

V pátek 6. 12. 2019 proběhl na škole ZŠ Řečany nad Labem již jubilejní dvacátý ročník „ Turnaje ve vánočním šplhu“, který je určen pro žáky 1. stupně. Soutěžící od 1. do 5. třídy šplhali na tyči, chlapci a dívky v samostatné kategorii. Během dopoledne byl navíc připraven doprovodný program pro všechny, kteří čekali, až na ně přijde řada. Naše škola suverénně ovládla kategorii „Chlapci 1. třída“, ve které žáci z 1.B obsadili první tři místa.

Ing. Jan Brožek

V pátek, 29. 11. 2019, se žáci 1.A i 1. B zúčastnili ukázkové hodiny vedené profesionálními trenéry z projektu“ Škola v pohybu“, který je pod záštitou Fotbalové asociace České republiky. Škola v pohybu je projekt zaměřený na podporu pohybových aktivit v mateřských a základních školách.

Žáci byli rozděleni do dvou skupin a během hodiny se všechny děti „rozpohybovaly“. Během ukázkové hodiny si trenéři pro děti připravili několik aktivit s míči, vytyčovacími metami, lanem či překážkami v podobě švédských beden. Veškeré činnosti byly zaměřené na všeobecnou pohybovou průpravu dětí, kde hlavním záměrem bylo, aby se děti pohybem bavily, což se povedlo na 100 %.

skola v pohybu 01 skola v pohybu 05 skola v pohybu 10 skola v pohybu 18

Ing. Jan Brožek

Ve čtvrtek, 28. 11. 2019, se konalo okrskové kolo florbalu chlapců 8. – 9. tříd. Bohužel naši borci neobhájili loňské prvenství a skončili na nepostupovém 4. místě. Náš tým byl sestaven převážně z žáků 6.-8. třídy, proto můžeme s napětím očekávat budoucí úspěchy.