Tento školní rok žáci 3. a 4 . ročníku, v období od 22.11.2022 do 31.1.2023, jezdili každé úterý na plavecký výcvik. Některé děti se bály, ale nakonec svůj strach překonaly. Všichni výcvik úspěšně zvládli a dostali mokré vysvědčení.

Plavani 04 Plavani 15 Plavani 21 Plavani 35
camera Další foto...      

Mgr. Tereza Kopová + kolegyně

Letos naši sedmáci vyrazili na týdenní lyžařský kurz do Jizerských hor na chatu Slovanka. Po lyžovačce na sjezdovkách střediska Severák nás zde čekalo výborné jídlo, dočkali jsme se i borůvkových knedlíků se šlehačkou a čokoládou. Počasí bylo vskutku aprílové. Zažili jsme sluníčko, déšť i chumelení. Navštívili jsme přehradu Josefův Důl, kde jsme si prohlédli také vnitřní prostory hráze a dozvěděli se, že zásobuje vodou město Liberec a poskytuje vodu na zasněžování sjezdovek i na Severáku. Večer jsme hráli společenské hry nebo zpívali u kytary. Ten poslední byl taneční. Moc jsme si to užili.

Lyzak 2023 004 Lyzak 2023 017 Lyzak 2023 069 Lyzak 2023 115
camera Další foto...      

Mgr. Marcela Švábová

V ZŠ Řečany nad Labem se konal již 22. ročník vánočního turnaje ve šplhu na tyči. Největší úspěch zaznamenali bratři Štěpán a Šimon Řehákovi ze 4. B, kteří opětovně ovládli svoji kategorii a obsadili první a druhé místo. Celkově se naše škola umístila na 3. místě z celkových šesti škol.

Ing. Jan Brožek

Dne 28. 11. se zúčastnili chlapci z 8. a 9. ročníků florbalového turnaje ve sportovní hale v Přelouči. V konkurenci sportovců ze ZŠ Řečany nad Labem a dvou přeloučských škol skončili naši borci na bronzovém stupínku. První a druhé místo obsadilly přeloučské školy.

Florbal 8 9 01 Florbal 8 9 02 Florbal 8 9 03

Ing. Jan Brožek

Dne 28. června se uskutečnila neuvěřitelná fotbalová bitva, která se zapíše do sportovní historie Základní školy v Cholticích.

Své síly změřili týmy otřelých fotbalistek z 8. a 9. třídy proti neohrožených borcům z 1. ročníku za neustálého povzbuzování roztleskávačů z 8. A.

Po nelítostné bitvě, kdy si oba týmy nedali nic zadarmo skončilo toto utkání remízou 6:6. Důležitější nežli výsledek, ale byla dobrá nálada, která na hřišti panovala podpořena skvělým publikem, které neúnavně fandilo obou týmům.

Velka fotbalova bitva 01 Velka fotbalova bitva 02 Velka fotbalova bitva 03 Velka fotbalova bitva 04

Ing. Jan Brožek

V pátek 24. června a v pondělí 27. června se uskutečnila sportovní olympiáda O pohár starosty městyse Choltice. V pátek se mezi sebou utkali  žáci 1. – 4. tříd  a v pondělí žáci 5. – 8. ročníků. Soutěžilo se v osmi disciplínách jak tradičních, jako byl dálkový běh či skok z místa, tak i netradičních jako je diskgolf, stoj na jedné noze či stavění komínu z kostek.

Všichni žáci si olympiádu užili a bylo k vidění spousty zajímavých sportovních výkonů.

Ing. Jan Brožek