Od října opět začal kroužek keramiky. Celý rok tvoříme výrobky, které si děti odnesou postupně domů. Vyrábíme i dárečky pro budoucí prvňáčky a výzdobu naší školy. V průběhu roku se můžete podívat na fotky našich výrobků, které jsme vytvořili. Čeká nás ještě hodně práce v  keramické dílně. Všichni se na kroužek těšíme nejen proto, že si něco vyrobíme, ale hlavně proto, že se pobavíme.

  V rámci spolupráce s Knihovnou městyse Choltice navštěvují keramickou dílnu i dospělí z Tvořícího klubu.

  Keramika 03 Keramika 09 Keramika 10 Keramika 12
  camera Další foto...      

  Markéta Zářecká

  S koncem školního roku ukončila dočasně svoji činnost většina školních kroužků, avšak naši radioamatéři se ještě naposledy vydali 22. 6. 2023 do Prahy, aby navštívili firmu SmartImp, NTM a výstavu Sto let je jen začátek – Český rozhlas 1923–2023. Výstava děti provedla historií rozhlasové techniky a prostřednictvím různých forem poslechu tak mohly doslova zažít rozmanitost rozhlasové produkce v průběhu uplynulého století.

  Toto však nebyl jediný výlet. Dne 10. 12. 2022 navštívili naši „Hamíci“ program s vánoční soutěží organizovaný firmou NTM v Praze. O tom, co vše si děti v Praze vyzkoušely, se můžete dozvědět ve Zprávičkách ČT ze dne z 11.12.2022 a možná zde zahlédnete i některé z našich žáčků. Zprávičky – Pořady – Déčko – Česká televize (ceskatelevize.cz).

  A pokud byste se chtěli k „Hamíkům“ přidat, naučit se sestavit jednoduchý obvod, nebo třeba i rádio, zkusit programovat přes Arduino, či se dokonce seznámit s radioamatérským provozem a stručnou teorií pro přípravu na možné zkoušky radioamatérské licence a je vám aspoň 10 let, jste od září mezi radioamatéry srdečně zváni.

  Děkujeme panu Ing. F. Rudolfovi a panu Ing. M. Dostálkovi za skvělé vedení kroužku a přejeme krásné léto.

  Vylet radioomateru 02  Vylet radioomateru 04  Vylet radioomateru 09  Vylet radioomateru 17 
  camera Další foto...      

  Mgr. Blanka Váňová

  Opět začal od října kroužek keramiky. Celý rok tvoříme výrobky, které si děti odnesou postupně  domů. Vyrábíme i dárečky pro budoucí prvňáčky. V průběhu roku se můžete podívat na fotky našich výrobků, které jsme vytvořili. Čeká nás ještě hodně práce v  keramické dílně. Všichni se na kroužek těšíme, nejen proto, že si něco vyrobíme, ale hlavně proto, že se pobavíme.

  Keramika 22 23 18 Keramika 22 23 06 Keramika 22 23 21
  camera Další foto...    

  Markéta Zářecká

  O hodinách Praktických činností se dívky 6.A, B věnují různým aktivitám. Dnešní dvouhodinovku jsme zdobily gravírováním a jinými technikami skleničky a díky tomu vznikly velmi povedené svícínky. Krásná dekorace k Halloweenu, Dušičkám nebo jen tak...

  Prac cinnosti 6 divky svicinky 04 Prac cinnosti 6 divky svicinky 09 Prac cinnosti 6 divky svicinky 13 Prac cinnosti 6 divky svicinky 24
  camera Další foto...      

  Mgr. Zuzana Vyhnálková

  Od října do května vždy v úterý odpoledne se scházeli někteří žáci 1. – 3. ročníku na kroužku Pohybové hry. Děti měly možnost cvičit na nářadí, hrát různé míčové hry, posilovat, soutěžit, šplhat atd. Jak to na našich hodinách vypadalo, si můžete prohlédnout v galerii.

  Pohybove hry 01 Pohybove hry 11 Pohybove hry 16 Pohybove hry 17
   camera Další foto...      

  Mgr. Zuzana Bílková

  Ani v letošním náročném roce jsme nezaháleli v kroužku Všeználci.  Stavěli jsme domina, zkoušeli statickou elektřinu, měřili objem a vyzkoušeli mnoho dalšího. Těšíme se na další bádání v příštím roce.

  vseznalci 01 vseznalci 02 vseznalci 03 vseznalci 04

  Mgr. Marie Brožová

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality