Škola v zahradě a výlet tříd 2.A a 2.B

  Druhý červnový týden si druháci náramně užili školy, teda neškoly. Ve škole se učili jen v pondělí, Úterý strávili v Čáslavi. Čekali je dva vzdělávací a tvořivé programy. V galerii se seznámili s tiskem, vytvořili svá umělecká díla a prohlédli si výstavu k výročí úmrtí Jana Žižky. U rybníku Homolka je čekal badatelský program Hmyz. Naučili se lovit hmyz do smýkací síťky. 

  Od středy do pátku je ale čekalo větší dobrodružství- Škola v zahradě. Všichni to brali jako trénink na Školu v přírodě na příští rok. Procházky, hry, luštění, výroba světlušek a brouků, zdobení kšiltovek, stavění domečků, hledání čtyřlístků, příprava jídla i stezka odvahy nám vyplnily všechen čas. Přestože si nestýskali, všichni v pátek v poledne moc rádi viděli své rodiče a těšili se domů (asi hlavně na svou postýlku:-) ).

  Jen malá statistika:

  • Km v nohách: středa  cca 22km, čtvrtek cca 10km , pátek cca 2 km 🙂
  • Nalezeno cca 100 čtyřlístků.
  • Ošetřených odřenin, pořezání travou 5x.
  • Odvážných 34.(29+5)
  • Nevyspalých: 4 dospělí.

  Jídlo, spaseno ve 31 dětech: 2 noci , 2,5 dne:

  Brambory 10kg, špekáčky 4kg, cibule 1kg, rohlíky 50ks, chleba 2 pecny, 3 kg mrkve, 8 ks okurek, 2ks červené melouny, 
  4 ks "žvýkačkové" oranžové melouny, sáček třešní. 
  všechny buchty, šneky, tousty, muffiny od maminek...
  obědy ve školní jídelně...

  skola v zahrade vylet 2AB 01 skola v zahrade vylet 2AB 17 skola v zahrade vylet 2AB 13 skola v zahrade vylet 2AB 15
  camera Další foto...      

  M. Brožová, L. Jiřišťová, K. Říhová, M. Šebestian

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality