Olympiáda mediální gramotnosti pro ZŠ

  Dne 19. 10. 2023 se žáci 9. ročníků aktivně zapojili do prvního ročníku celorepublikové soutěže Olympiáda mediální gramotnosti pro ZŠ. Jejím cílem je zábavnou formou vzdělávat děti v oblasti, která je často v běžné výuce opomíjena. Žáci se v testu potýkali s vědomostními i praktickými otázkami z oblastí tradičních masmédií, sociálních sítí, dezinformací, umělé inteligence či argumentačních faulů. Nejlepší účastníci ze školních kol postoupí do celorepublikového finále, které se uskuteční v prosinci na Magistrátu hlavního města Prahy, odkud si mohou odvézt i hodnotné ceny.   

  Olympiádu organizuje debatní spolek pro mezinárodní soutěže ve spolupráci s Nadací O2 probíhá také pod záštitou Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky a hlavního města Praha, mediálními partnery jsou Česká televize a Česká tisková kancelář i spousta neziskových organizací s dlouholetými zkušenostmi s výukou mediální gramotnosti. 

  Olympiada medialni gramotnosti 01 Olympiada medialni gramotnosti 02 Olympiada medialni gramotnosti 03

  Žákům přejeme hodně štěstí a úspěchů. 

  Mgr. Blanka Váňová

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality