28. října jsme oslavili 105 let od vzniku samostatné Československé republik. A tak našeho pana učitele Brožka napadlo, že bychom si tuto dobu připomněli projektem pro celou školu. Všechny přípravy 9. ročníku na projekt zabraly asi týden.

Rozdělili jsme se do skupin a každá skupina si zpracovala jedno téma. Celkově jich bylo 8, a to konkrétně: sport, politika, divadlo, architektura, každodenní život, film, literatura a průmysl. Zpracovali jsme články o významných osobnostech z každého okruhu, nachystali rekvizity, převleky, připravili si činnosti na daném stanovišti, sepsali scénáře a projektový den mohl začít. Akce trvala celé dopoledne. Jednotlivé třídy postupně navštěvovaly stanoviště rozmístěná po škole. Mladší žáky zaujali spíše stanoviště se scénkami, ty starší se zase raději dozvěděli něco výkladovou formou.

Projekt měl velmi dobré ohlasy a bylo to skvělé ozvláštnění jinak normálního týdne. Podle pana učitele Brožka dopadl projekt nad jeho očekávání.

Monika Havlíková 9.B

1 republika 013 1 republika 033 1 republika 095 1 republika 078
camera Další foto...      

"Tento den zpětně hodnotím velmi pozitivně, i když se našlo pár lidí, kteří měli negativní poznámky, tak většina byla spokojená. Myslím si, že se to všem skupinám povedlo. "

Veronika Vyhnálková 9.A