Český jazyk není pouze pravopis

  I když ke stěžejnímu učivu v českém jazyce ve 3.ročníku patří hlavně vyjmenovaná slova, neméně důležitá je další oblast – a to komunikace, umět se vyjádřit, popsat věc i situaci, vzájemně spolu hovořit. V pondělí 19.2.2024 si děti volily mezi dvěma tématy.

  Téma a) Maminka čeká na syna. On se jako obvykle opozdil. Maminka se zlobí, zjišťuje důvody. Syn vysvětluje, omlouvá se, navrhuje řešení. Maminka přijímá.

  Téma b) Tomáš a Lukáš se domlouvají na plavání. Lukáš je opozdilec, proto mu Tom klade na srdce, v kolik a kde mají sraz. Tomovi ale nepřijel autobus, proto nemůže včas dorazit. Volá Lukášovi, vysvětluje, omlouvá se….

  Děti se musely nejdříve domluvit a zvolit si dvojice. Vyšla nám jedna trojice, ale dívky si skvěle poradily a chlapec, který zůstal „lichý“, dostal roli řidiče autobusu i auta. A to je jeden z cílů vzdělávání – umět si poradit, nejdříve v jednoduchých situacích, dále i ve složitějších. Děti si na přípravě rozhovorů daly velmi záležet a jako bonus ke všemu – byla náramná legrace.

  Cesky jazyk 3B 01 Cesky jazyk 3B 03 Cesky jazyk 3B 06 Cesky jazyk 3B 08
  camera Další foto...      

  Mgr. Radmila Falgenhauerová

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality