Únor - měsíc bezpečnosti na internetu v rámci projektu Kraje pro Bezpečný Internet

  V únoru jsme se na hodinách informatiky zaměřili na bezpečnost na internetu, tento měsíc jsme si vybrali s ohledem na mezinárodní den bezpečného internetu, který připadl na 6. února. Spolu s dalšími školami jsme se aktivně zapojili do projektu „Kraje pro Bezpečný Internet“.

  Vzdělávací projekt se zaměřuje na šíření osvěty o bezpečnosti na internetu nejen mezi žáky, ale i veřejností obecně. Naše škola se rozhodla této problematice věnovat celý měsíc. Žáci se v hodinách seznámili s výukovými videi a následovaly diskuse, které zahrnovaly témata jako ochrana osobních údajů, bezpečná hesla, kyberšikana, kybergrooming a nevhodný nebo nelegální obsah. Během těchto diskuzí měli žáci příležitost klást otázky a sdílet své zkušenosti.

  V dnešní digitální éře je klíčové aktivně se vzdělávat a chránit v online prostředí. Účast v projektu "Kraje pro Bezpečný Internet" nám poskytla výbornou příležitost podporovat tuto iniciativu a naplňovat ji ve školním prostředí.

  Více o projektu na webu KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET (kpbi.cz)

  Dana Tučková, Zuzana Vyhnálková

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality

  • 24 květen 2024
   Český den proti rakovině
   Dne 15.května 2024 se naše ZŠ zapojila do dobročinné sbírky Český den proti rakovině, která...
  • 21 květen 2024
   Škola v přírodě 4. třídy
   Juráška den první Dorazili jsme ve zdraví do Olešnice v Orlických horách, kde nás přivítala chata...
  • 21 květen 2024
   Ve čtvrtek 16. května jsme se sedmáky vyrazili na exkurzi do Prahy. Na Pražském hradě jsme se...
  • 17 květen 2024
   Národopisné oblasti a lidová tvorba ve 4.A
   Projektem o národopisných oblastech Čech a Moravy jsme se začali zabývat v období...
  • 17 květen 2024
   Den matek
   Dne 13. 5. 2024 se konala na naší škole besídka ke Dne matek. Žáci 1. stupně potěšili svými...