Akce v knihovně se 4.A

  V úterý 2.4.2024 jsme navštívili choltickou knihovnu.

  Radka Zelenková nám na požádání připravila k našemu širšímu školnímu projektu téma Národopisné oblasti Čech a Moravy. Nejdříve jsme se podívali na videa lidových tradic a tanců a pokusili jsme se zapamatovat typické prvky několika oblastí na připravených obrázcích. Videa byla doplněna barevnými velkými obrázky krojů. Dokonce jsme mohli ustrojit jednu dívenku do krásného kyjovského kroje, který nám zapůjčila paní učitelka Bílková. Děti se pak rozdělily do skupin a hrály hru na vyhledávání malých obrázků z oblastí, které pak lepily do připravených map. Potěšení z pobíhání a pátrání umocňovalo pomyšlení na prvenství a vidina sladké odměny. Tou byl valašský povidlový frgál od paní Reginy Bornové a velký chodský koláč od paní učitelky třídní.

  Užili jsme si to jako vždy, děkujeme Radce i zúčastněným dospělým a těšíme se příště.

  4A knihovna 02 4A knihovna 10 4A knihovna 21 4A knihovna 27
  camera Další foto...      

  Mgr. Ivana Benešová

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality

  • 24 květen 2024
   Český den proti rakovině
   Dne 15.května 2024 se naše ZŠ zapojila do dobročinné sbírky Český den proti rakovině, která...
  • 21 květen 2024
   Škola v přírodě 4. třídy
   Juráška den první Dorazili jsme ve zdraví do Olešnice v Orlických horách, kde nás přivítala chata...
  • 21 květen 2024
   Ve čtvrtek 16. května jsme se sedmáky vyrazili na exkurzi do Prahy. Na Pražském hradě jsme se...
  • 17 květen 2024
   Národopisné oblasti a lidová tvorba ve 4.A
   Projektem o národopisných oblastech Čech a Moravy jsme se začali zabývat v období...
  • 17 květen 2024
   Den matek
   Dne 13. 5. 2024 se konala na naší škole besídka ke Dne matek. Žáci 1. stupně potěšili svými...