Prvouka ve 3.B – tvoříme knížku

  Dovednosti z českého jazyka využijeme napříč všemi předměty. I v prvouce. K získání nových informací potřebujeme umět nejen číst mechanicky, ale hlavně s porozuměním – tj. vědět, co čtu, vyhledat v textu informaci, kterou právě potřebuji, přečíst si instrukce a odpovědět na otázky. To vše využíváme i v prvouce. Několik hodin věnujeme rozdělení živočichů, jejich přirozenému prostředí, vývoji, způsobu života. Abychom si vše lépe zapamatovali, tvoříme si knížku. K jednotlivým skupinám musíme vyhledat údaje, zapsat, vybrat si několik konkrétních živočichů, nakreslit nebo nalepit obrázek a podle textu u živočicha popsat, kde žije, čím se živí atd. Knížku si nalepíme do sešitu z prvouky.

  Prvouka tvorime knizku 01 Prvouka tvorime knizku 02 Prvouka tvorime knizku 07 Prvouka tvorime knizku 09
  camera Další foto...      

  Mgr. Radmila Falgenhauerová

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality

  • 24 květen 2024
   Český den proti rakovině
   Dne 15.května 2024 se naše ZŠ zapojila do dobročinné sbírky Český den proti rakovině, která...
  • 21 květen 2024
   Škola v přírodě 4. třídy
   Juráška den první Dorazili jsme ve zdraví do Olešnice v Orlických horách, kde nás přivítala chata...
  • 21 květen 2024
   Ve čtvrtek 16. května jsme se sedmáky vyrazili na exkurzi do Prahy. Na Pražském hradě jsme se...
  • 17 květen 2024
   Národopisné oblasti a lidová tvorba ve 4.A
   Projektem o národopisných oblastech Čech a Moravy jsme se začali zabývat v období...
  • 17 květen 2024
   Den matek
   Dne 13. 5. 2024 se konala na naší škole besídka ke Dne matek. Žáci 1. stupně potěšili svými...