Školní kolo olympiády v českém jazyce

  Olympiáda v českém jazyce se řadí mezi velmi obtížné soutěže. Soutěžícímu nestačí umět pravopis, ale musí mít jazykový cit, širokou slovní zásobu a zvládnout významové nuance slov. Školní kolo proběhlo na naší škole ve čtvrtek 30. 11. a zúčastnilo se ho celkem 22 žáků z 8. a 9. tříd. Nejlepších výsledků dosáhli Monika Havlíková z 9.B a Vilém Hladík z 8.B. Oba postupují do okresního kola, které se uskuteční na konci ledna příštího roku v Pardubicích. Náhradníky na 3. a 4. místě jsou Veronika Mňuková z 9.B a Nicol Kožená z 9.A. Všem soutěžícím děkujeme za účast a ochotu pracovat nad rámec běžných školních povinností.

  Mgr. Eva Nevečeřalová

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality

  • 24 květen 2024
   Český den proti rakovině
   Dne 15.května 2024 se naše ZŠ zapojila do dobročinné sbírky Český den proti rakovině, která...
  • 21 květen 2024
   Škola v přírodě 4. třídy
   Juráška den první Dorazili jsme ve zdraví do Olešnice v Orlických horách, kde nás přivítala chata...
  • 21 květen 2024
   Ve čtvrtek 16. května jsme se sedmáky vyrazili na exkurzi do Prahy. Na Pražském hradě jsme se...
  • 17 květen 2024
   Národopisné oblasti a lidová tvorba ve 4.A
   Projektem o národopisných oblastech Čech a Moravy jsme se začali zabývat v období...
  • 17 květen 2024
   Den matek
   Dne 13. 5. 2024 se konala na naší škole besídka ke Dne matek. Žáci 1. stupně potěšili svými...