Výlet školní družiny do Ostré u Lysé nad Labem

  V pátek 2.6. 2023 jsme se vydali na výlet. Cílem bylo Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem. Tato středověká vesnice není replikou vesnice ze středověké doby. Hlavním cílem bylo vytvoření atmosféry a dobové kulisy pro jednotlivá řemesla. Při stavbě byly využity místní recyklovatelné materiály – kámen a dřevo.

  Cesta autobusem nám rychle uběhla a za hodinu a půl jsme byli na místě. Po zakoupení lístků jsme vstoupili do středověké vesničky. Na začátku si každý vyměnil peníze za groše, kterými se ve vesnici platí. Sami jsme si poté mohli vyzkoušet výrobu mýdla, ručního papíru, svíčky, loutky, provazu, keramiky, drátování, rýžování zlata a zdobení perníčku. Ve velké hodovní síni jsme ochutnali tradiční pokrmy. Řada surovin se pěstuje přímo v zahradách. Kdo měl chuť, mohl ochutnat výborné palačinky s jahodovou marmeládou.

  Prohlédli jsme si také krásně upravené bylinné zahrady a všichni se ztratili v bludišti. Čas nám rychle uběhl a ve dvě hodiny jsme nasedli do autobusu směr Choltice. Všichni jsme se vrátili spokojení a plní dojmů z prožitého dne. Výlet se nám všem líbil. Děkuji za spolupráci všem kolegyním.

  Ostra 2 6 06 Ostra 2 6 21 Ostra 2 6 22 Ostra 2 6 33
  camera Další foto...      

  Markéta Zářecká

  Školní informační systém

  bakbuton
  Jak na to...
  ZÁPISY ONLINE

  Svátek má

  Praha

  Aktuality

  • 24 květen 2024
   Český den proti rakovině
   Dne 15.května 2024 se naše ZŠ zapojila do dobročinné sbírky Český den proti rakovině, která...
  • 21 květen 2024
   Škola v přírodě 4. třídy
   Juráška den první Dorazili jsme ve zdraví do Olešnice v Orlických horách, kde nás přivítala chata...
  • 21 květen 2024
   Ve čtvrtek 16. května jsme se sedmáky vyrazili na exkurzi do Prahy. Na Pražském hradě jsme se...
  • 17 květen 2024
   Národopisné oblasti a lidová tvorba ve 4.A
   Projektem o národopisných oblastech Čech a Moravy jsme se začali zabývat v období...
  • 17 květen 2024
   Den matek
   Dne 13. 5. 2024 se konala na naší škole besídka ke Dne matek. Žáci 1. stupně potěšili svými...